none
602filler msi pomocí GPO RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Zdravím,

   

   pomocí GPO jsme vytvořili zásadu SW602, v konfiguraci pc v zásadě jsem připojili přes instalaci sw msi balíček. Na klientských stanicích byla instalace funkční. Po aktualizaci ze strany sw602 jsme vytvořili nový msi baliček, který jsme umístili na sdílený disk do nové složky oproti původním instalačním souborům. V gpo jsme v zásadě SW602 vytvořili nový balíček, který pouze inovoval původní. Původní je se zámkem, inovace s ikonou zelené šipky. Po restartu stanic se balíček nainstaloval a bylo vše funkční.

   

  K tomuto jednu otázku po úspěšné rozinstalaci na všechny  stanice mohu v GPO zásada SW602 odstranit původní balíček i instalační soubory na serveru? Je možné ponechat pouze inovační?

   

   

   

  Další věc, shodou okolností kolega odstranil balíčky a kliknul na odstranit, s možností ponechat na PC, ale neinstalovat další.

   

  Po restartu stanic 602filler přestal být funkční, po kliknutí na položku start 602filler se spustila instalace, která se dožadovala prvotních instalačních souborů i přesto, že instalační soubory jsou pro stanice k dispozici a to jak na mapovaném disku stanic tak pohledu serveru, instalace neproběhne.

   

   

   

  Nepomáhá ani vytvoření nové zásady s novou verzí filleru.

   

   

  Nakonec jsme pomocí delteru od SW602  vymazali na stanici instalaci. Nainstalovali na stanici nový 602filler. Instalace je funkční až do prvotního restartu. Po restartu se po kliknutí na ikonu SW602 a to jak na ploše tak v nabídce start opět žádá instalace prvotního umístění souborů.

   

  Ovšem pokud vlezu přímo do Program Files\602software a vytáhnu zástupce 602 na plochu Sw se bez problémů spustí.

   

  SW602 se mi zdá dost divoký. Pokud jsme takto odstranili Adobe reader a poté opět vytvořili zásadu, která instalovala novou verzi nebyl problém.

   

  Jak znovu instalovat Filler pomocí GPO bez takovýchto problémů?

   

  Děkuji

   

   

  • Upravený ProkyM pondělí 11. ledna 2010 11:31 oprava
  pondělí 11. ledna 2010 10:42

Všechny reakce

 • ahoj moje zkušenost s nasazením aplikací přes gpo je taková že vytvořím společné pravidlo gpo kde se instalují vybrané aplikace. uvnitř přidávám v kontejnetu computer - software installation msi balíčky s aplikacemi. tam také definuji nové balíčky z aktualizacemi (taktéž jako msi). každou verzi dávám do samostatné složky a nepřepisuji nic. novou verzi aplikace přidám novým balíčkem. pokud msi balíček podporuje aktualizace tak sám přidá vazbu na novou verzi sw ke staré verzi. až po třeba dvou týdnech kdy všichni mají novou verzi sw ten starý balíček smažu (mám dojem že s volbou odinstalovat stávající verze sw). samotné gpo pravidlo neměním a nemažu. funguje mi to tak spolehlivě a bez problémů už víc než rok. 602 filler nepoužívám ale brzo budu asi také nasazovat...
  michal zobec
  sobota 13. února 2010 15:07