none
TS Gateway a Remote App RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

   nastavuji na serveru TS Gateway a RemoteApp tak aby bylo možné se zvenku připoit pouze přes TS Gateway. Vše je na jednom serveru vč. ADDS a aplikací.

  Čili přihlásím se na rdweb, chci spustit vybranou aplikaci, ale následuje chyba:

  Vzdálená plocha nenašla počítatč "internetové FQDN"...,  s tím je zřemě spojená chyba ID 304(chyba 23005)

  Našel se několik řešení, která se na toto vztahují, ale ani jedno nefunguje. Jde o to, že server e neschopen naít název v DNS, poto jse zkoušel přidat hosta do etc(pro jistotu i přidat zonu DNS po případ, že by systém v tomto případě něak obcházel host file), certifikáty jsou v pořádku, ověřil jse, že server je schopen přeložit název a pokud ručně nastavím TS Gateway v klientovi, tak normálně funguje - tj. připojí se.

  Probral jsem i další logy a tam chyba není , zkusil jsem i Wireshark pro případ, že by kient nebo server opravdu nemohli přeložit názvy, ale ani ta jsem chybu nenašel.

  V IIS také žádná chyba.

  Jinak pokud povolím RemoteApp BEZ TS Gateway a klient navazue komunikaci po klikku na aplikaci přes port 3389, tak to projde.

  Nesetkal ste se s tím někdo? Díky

  B.

  P.S. Tak přecienom chyba v certifikátu jedna je, i když si nemyslím, že to je ten problém(klient ani server se nevzpírají) - mohu potrvdit, že chci přesto připojit(navíc jak už sem uvedl TS gateway jako taková funguje). Cert. prezentovaný pro samotný remote desktop je self-signed a tudíž neplatný(cert. CA mám na klientovi importovaný). Něak se mi nezadařilo vyměnit certifikát pro Remote deskto, i když ho naimportuji do computer store pro RDP, tak se stejně vytvoří self-signed certifikát, upravený template by ale mměl být v pořádku.


  sfs  • Upravený fandango71 úterý 1. listopadu 2011 23:06
  úterý 1. listopadu 2011 22:52

Odpovědi

 • Tak chyba byla nastavení Remote App manager - RD Session Host Remote Settings, v názvu serveu sem měl Internetové FQDN. Díky.

   

  B.


  sfs
  • Označen jako odpověď fandango71 středa 2. listopadu 2011 20:51
  středa 2. listopadu 2011 20:51

Všechny reakce