none
Nechteny upgrade

  Dotaz

 • Zdravím, měl bych takový dotaz. Upgradoval jsem z Win 7 na Win 10 přes Win update. Win 10 se mi nezamlouval (dlouhý boot, drivery, atd). Přeinstaloval jsem tudíž notebook zpět na Win 7, ale upgrade na Win 10 se mi automaticky opět stáhnul a chce se instalovat. Prosím o radu jak tento problém vyřešit, zda odinstalovat aktualizace řešící upgrade a smazat složku $Windows~BT, či něco jiného. Předem díky za radu.
  pátek 7. srpna 2015 16:59

Všechny reakce

 • Ahoj.

  Po upgrade je potřeba věnovat čas ovladačům, protože nový systém zpravidla potřebuje novou verzi ovladačů. Ideální je samozřejmě udělat čistou instalaci a zbavit se tak všech problémů, které si přetáhneš z původního systému, a které vzniknout samotným procesem upgrade.

  Co se týče upgrade, tak ten rozhodně není vynucený. Pravděpodobně sis nainstaloval aktualizaci, která s upgrade na Windows 10 souvisí a odsouhlasil povýšení systému.

  https://support.microsoft.com/en-us/kb/2952664

  sobota 8. srpna 2015 9:41
 • Ahoj, ovladače budou problém, protože můj notas není bohužel na seznamu modelů, které Acer míní podporovat při přechodu na Win 10. Po reinstalaci systému zpět na Win 7 jsem samozřejmě povýšení systému znovu nepotrvrdil a nabídka na liště (KB303583) mi hlásila, že má minula registrace neplatí a byla ve počátečním stavu "reservujte upgrade". Následně se mi začala do systému stahovat nejaká megaaktualizace (upgrade na Win 10), i když mi Windows update hlasil, že systém je aktuální a nemá co na práci. Následny upgrade nastesti skoncil failem. Rád bych vedel jak tento upgrade zrusit, Windos update mi ho nezobrazuje, takže ho nemohu skrýt. A v historii aktualizaci mam uz asi 7x, že upgrade skonil failem. A máš pravdu aktualizace kb295664 se mi do systému stáhla, ale neodsouhlail jsem ani prd.
  sobota 8. srpna 2015 10:45
 • Pokud chceš mít kontrolu nad aktualizacemi, musíš si změnit volbou z automatického vyhledávání a instalování aktualizací na některou z ručních možností.

  http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/change-windows-update-installation-notification#1TC=windows-7

  neděle 9. srpna 2015 9:01