none
Sdílené složky Výčet dle oprávnění - nefunguje

  Dotaz

 • Po několika hodinách už nevím kudy kam, proto se obracím na vás.

  V doméně mám testovací sdílenou složku – „sdilena“. V ní dvě podsložky – „aa“ a „bb“. Cílem je, aby každý uživatel po vzdáleném připojení ke složce „sdilena“ viděl pouze svoji složku.

  V doméně jsem vytvořil uživatele „ua“ a „ub“, oba jsou členy Domain Users. Složku „sdilena“ jsem nasdílel – Everyone – Full a zaškrtnul Povolit výčet na základě oprávnění k přístupu. V Zabezpečení jsem nastavil – Nedědit oprávnění z nadřazeného objektu.

  Ve složkách „aa“ a „bb“ jsem také nastavil Nedědit oprávnění. Uživateli „ua“ jsem dal pro složku "aa" - Full a totéž pro užiavtele „ub“ ve složce „bb“. Na těchto podsložkách není nastaveno sdílení. Kýžený výsledek se nedostavuje. Zkoušel jsem různé další varianty oprávnění, bez úspěchu. Toto nastavení používám už nějaký rok v jiné síti a v jiné doméně a tam to funguje perfektně. Snažil jsem se krok po kroku kontrolovat nastavení podle této domény a nenacházím rozdíl L Na co ještě zapomínám? 

  Díky Josef


  pepin-7-7

  pátek 5. května 2017 8:42

Odpovědi

 • Zdá se, že hotovo.

  Odebral jsem uživatele z domény, vytvořil nové a jim znovu přidělil NTFS oprávnění na příslušné složky. A vše funguje, jak má.

  Díky za ochotu Josef

  P.S.: omlouvám se, že v minulém výčtu oprávnění na složku sdilena jsem zapomněl uvést Domain Users – default oprávnění pro – Pouze tato složka. Došlo k tomu, že při variantách nastavení jsem to měl takhle zrovna nastavené. Ale to nemělo souvislost s problémem.


  pepin-7-7

  pátek 5. května 2017 12:41

Všechny reakce