none
Změna příjmení RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, nevím přesně do jaké kategorie dotaz zařadit, protože se týká více témat fóra...

  Mám Windows Server s AD a ten je přes Azure konektor propojen s Office 365.

  Problém je, že nevím přesně jak provést změnu příjmení uživatele tak, aby to "nerozbouralo celý systém". Primární email na O365 by měl být nastaven na nové přijmení (jmeno.prijmeni@domena) a login samozřejmě také. Na Windows Server jsou v AD nadefinovány i lokální přístupy (adresáře "Homes" pro uživatele, "Profiles"... přístup do sdílených složek na serveru).

  Ono primárně jde o to mít nastavenou primární emailovou adresu na nové příjmení a ideálně i login do AD na nové příjmení...

  Děkuji, MG

  středa 6. ledna 2021 15:42

Všechny reakce

 • Proste v AD zmenis UPN uzivatele (zalozka account), atribut email (zalozka general) a pripadne i proxy address (Attribute editor).

  Uzivatel se v domene predpokladam hlasi na "kratke" domenove prihlasovaci jmeno (pre-W2000), ktere se nezmeni = budou fungovat vsechny odkazy, ktere pouzivaji %username%

  Tj UPN muze byt josef.novak@firma.cz, ale "kratke" domenove jmeno muze byt domena\pepicek. Si to testuj na nejakem pokusnem uzivateli, vcetne synchronizace do 365.

  Pokud ti vadi, ze se kratke jmeno nemeni (nova pani nechce pouzivat jmeno za svobodna), pak musis zmenit i "kratke" jmeno a VSECHNY vyskyty tohoto jmena v lokalnim filesystemu = zmenit slozky, ktere pouzivaji %username% = obvykle home a redirected folders.
  středa 6. ledna 2021 18:42