none
Virtuozzo VPS hosting OS win server 2003 RRS feed

Odpovědi

 • jediné řešení s češtinou je možné u virtualizace hyper-v s windows server 2008 kterou ten hosting ASPONE nabízí. tam by pak nebyl problém přidat jazykový baílček pokud oni nenabízí OS v češtině.

  musíte ale požadovat přímo hosting s virtualizací založenou na hyper-v. stojí to stejně jako hosting s virtuozzem.
  michal zobec
  sobota 25. dubna 2009 9:54

Všechny reakce

 • 3 postrehy:

  1. Jaka je souvislost s pocestenim Windows serveru a virtualizaci? V danem dotazu je prece irelevantni, ze je system hostovan a virtualni. Primarni dotaz nema s virtualizaci VUBEC nic spolecneho. Proc je tedy zarazen do diskuzni skupiny pro virtualizaci?

  2. je s podivem, ze si uzivatele mysli, ze zmena jazyka Windows OS je jednoduche mavnuti proutkem (patchem) ve stylu jazykoveho balicku bezne aplikace typu Total Commander apod. Trpelive vystvetlujeme uzivatelum, ze to tak neni, ale stale bez uspechu.

  3. Proc je ENG system horsi, nez CZE? On ho bude spravovat sef? Opet trpelive vysvetlujeme, ze produkcni system by MEL BYT ENG verze, protoze je to primarni jazyk Windows, vsechny chybove hlasky jsou snadno k nalezeni, opravy OS jsou jako prvni k dispozici pro ENG verzi... Stale marne. Uzivatele jsou nepoucitelni.

  Tolik narky a postrehy.

  Pokud opravdu trvate na pocesteni systemu a nelze mit virtualizovany jiny, nez ENG system, pak vam zbyva jen MUI http://msdn.microsoft.com/cs-cz/goglobal/bb688178(en-us).aspx

  Ale je naivni si myslet, ze si ho jen tak nekde stahnete a nainstalujete. Ne. Musite si jej koupit a to jeste nejmene pres Open program.

  IMHO je nejjednodussi a doporucene vyuzivat ENG system. Usetrite cas, penize, nervy a system bude pro produkcni system spolehlivejsi.

  Asi jsem vas nepotesil :(
  středa 18. února 2009 12:27
 • Nejmensi zlo bych videl v pouziti sluzby zalozene na Win2008 kde je zkur pocesteni OS mnohem jednodussi (http://www.microsoft.com/Downloads/details.aspx?FamilyID=e9f6f200-cfaf-4516-8e96-e4d4750397ff&displaylang=en)


  Nicmene otazka mi pripomina dotaz na Radio Jerevan zda by bylo mozne ve Svycarsku vybudovat komunismus.

  MP
  středa 18. února 2009 13:22
  Moderátor
 • Vse je odvisle od poskytovatele sluzby APSone, ktery podle popisu nabizi jen W2003 a Linux.
  Takze zadne w2008.

  Ale stale si trvam na svem, ze neni ZADNY duvod pocestovat, pokud ma byt system vyuzivan primarne/produktivne, tj. ne na hrani.

  Ne vsechny rozmary sefu je nutne plnit. I sefum je obcas nutne rici NE, pripadne jim vycislit nutne naklady. Na penize slysi vsichni sefove. A v danem pripade je pocesteni jen drahy rozmar.
  středa 18. února 2009 13:28
 • Co se nabizenych platforem tyce (ale opravdu jsem nestudoval do hloubky):  http://www.aspone.cz/30100/Serverhosting.aspx:

  "VPS servery - VPS (Virtual Private Server) je služba určena po zákazníky, kterým nestačí klasický sdílený webhosting. Tato služba umožňuje individuální nastavení serveru i aplikací. Získáváte tak plnou kontrolu nad serverem za skvělou cenu. ASPone nabízí několik variant této služby. K dispozici jsou Windows Server 2003, Windows Server 2008 a Linux VPS. Samozřejmostí je ovládací panel Plesk a mnoho dalšího. Více informací"


  Co se pocestovani tyce: Do kamene vytesat, pozlatit :)

  Nicmene Win 2008 dokaze nastavovat jazyk per user a opravdu mi to tedy prijde jako nejmensi zlo kdyz uz nekdo je masochista - cestina pro sefa, enu pro zbytek sveta.

  MP

  středa 18. února 2009 13:33
  Moderátor
 • to je úplně jedno jaké o jaké systémy jde (ws2003 nebo ws2008) - pokud se jedná o virtualizaci založenou přes virtuozzo tak to podporuje virtualizaci jen anglických systémů (plus německá a možná japonská). MUI balíčkem to nepočeštíš - Virtuozzo to musí podporovat. Virtuozzo totiž virtualizaci provádí na souborové úrovni viz můj popis v článku:

  http://www.michalzobec.cz/2007/06/02/novy-prirustek-swsoft-virtuozzo/

  opravdu doporučuji přečíst protože se jedná o velmi speciální druh virtualizace se svými klady i zápory.

  každopádně přes virtuozzo hostovaný systém nikdy nebude česky a nepůjde to ani přes nějaké obezličky.

  p.s.: nestudoval jsem jaké jsou možnosti u virtuozza vs windows server 2008, každopádně u ws2003 neočekávám změnu na to je čr moc malý trh (i když by to bylo mílé).


  michal zobec
  • Upravený Michal Zobec pátek 24. dubna 2009 11:17 poznámka
  pátek 24. dubna 2009 11:15
 • jediné řešení s češtinou je možné u virtualizace hyper-v s windows server 2008 kterou ten hosting ASPONE nabízí. tam by pak nebyl problém přidat jazykový baílček pokud oni nenabízí OS v češtině.

  musíte ale požadovat přímo hosting s virtualizací založenou na hyper-v. stojí to stejně jako hosting s virtuozzem.
  michal zobec
  sobota 25. dubna 2009 9:54
 • Dobrý den,

  u Windows Serveru 2003 počeštění není možné, jelikož je hostitelský OS english. Je možné samozřejmě nahrát českou lokalizaci (hodiny, jazyky, kódování).
  U Windows Server 2008 díky lokalizaci je možné nahrát jakýkoliv jazyk a pokud má zákazník takový požadavek, tak i češtinu zdarma nabízíme.

  Případné dotazy rád zodpovím na info@aspone.cz.

  Hezký den!

  Adam Ticháček
  ASPone.cz
  úterý 12. května 2009 16:28
 • <cite>Windows Serveru 2003 počeštění není možné, jelikož je hostitelský OS english. Je možné samozřejmě nahrát českou lokalizaci (hodiny, jazyky, kódování).</cite>

  to doufám nemyslíte vážně? doufám že nepracujete jako správce serveru s virtuozzem.

  přečetl jsem si požadavky a od 3.5 ve aktuální verze 4.0 moc nezměnila.

  http://download.parallels.com/vz/v4/docs/en/win/VzWindowsInstallation.pdf

  podporované jazyky: US English, German, French, Korean, Spanish, Traditional Chinese, Simplified Chinese, or Japanese

  michal zobec
  čtvrtek 28. května 2009 10:35