locked
LogiLDA.dll - modul nenalezen RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  po instalaci W8.1 začala na NB Asus zenbook UX31E naskakovat hláška: "Při spuštění souboru C:\Windows\system32\LogiLDA.dll došlo k problému. Uvedený modul nebyl nalezen". Našel jsem na webu pár odkazů, ale anglicky si nepočtu a česky jsem objevil pouze v jednom výpisu slovo Logitech..... S NB se používá myš logitech spojená přes nano receiver, ale ovladače jsou jen z win, tak jsem zkusil jít touto cestou. Stáhl jsem tedy origo ovladače pro W8 od výrobce, ale problém se neodstranil. V systémovém logu jsem nenašel žádnou hlášku s tímto textem. Nevíte někdo, k čemu to doopravdy patří a jak to opravit a nebo se toho zbavit?

  Díky,

  Dan

  pátek 18. října 2013 13:12

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ve správci zařízení odinstaluj včetně odstranění ovladače USB Input Device (Logitech Download Assistant) v Human Interface Devices. Po odinstalování dej Scan for hardware change (v češtině asi něco jako Zjistit změny hardware). Restartuj počítač a měl by být pokoj.

  Zdroj: http://forums.logitech.com/t5/Keyboards-and-Keyboard-Mice/LogiLDA-dll-Error-on-boot/m-p/1061961/highlight/true#M37311 (jen jsem ti to alespoň částečně přeložil do češtiny, názvy jsem ale nepřekládal, protože sám české Windows nemám, takže české názvy neznám)

  • Upravený Lukas Beran pátek 18. října 2013 14:40
  • Navržen jako odpověď Milos Puchta pátek 18. října 2013 16:32
  • Označen jako odpověď Dan-info pondělí 21. října 2013 9:33
  pátek 18. října 2013 14:39
 • Ja se snazim vsadit na doporuceni výrobce, pripadne pouzivam forum výrobce pokud resim specificky problém pro dany hardware:

  http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=UX31A&os=30

  M

  PS:Do anglictiny se pustte ;-)

  pátek 18. října 2013 16:30
 • Ahoj Lukáši,

  jako obvykle se jedná o stroj pana generálního, takže se k němu dostanu zase po neděli :-) Ozkouším a dám vědět.

  Zatím díky a pěkný víkend,

  Dan

  PS: když už vím, který článek mám studovat, tak už i tou anglinou se pomocí strýčka googla prokoušu :-)

  pátek 18. října 2013 21:07
 • Zdravím a díky,

  na těchto stránkách jsem odpo začal a mimo jiné jsem z nich stáhl ovladač pro čtečku karet, kterou jsem u šéfa zjistil ve správci zařízení, že nefachčí, ale pro tento případ (logilda.dll) nevím, co bych právě zde měl dál hledat a nebo stáhnout?

  Zkusím postup od Lukáše, ale jak jsem psal, tak hold až po víkendu.

  Díky a hezký večer,

  Dan

  pátek 18. října 2013 21:23
 • Ahoj Lukáši,

  tak tento postup jsem nepoužil, protože tam chybělo vstupní zařízení s tímto názvem, ale těch postupů v daném vláknu bylo víc a ten 3 byl ten správný. Takže ti děkuji za správný odkaz.

  Zase mám jedno malé bezvýznamné plus u šéfa. Škoda, že mi je nesčítá :-))

  Díky moc a přeji hezký den,

  Dan

  pondělí 21. října 2013 9:33