none
Word - vlozeni textu na kazdou stranku RRS feed

 • Dotaz

 • Dobry den,
  mam nasledujici problem: Soubory ulozene v .doc potrebuji parsovat radek po radku. Na to pouzivam vlastni script, ktery zpracovava soubor vyexportovany do txt a nasledne si s nim mohu delat co chci:)) Problem je v tom, ze nejsem schopen rici, na ktere strance dany radek byl. Navic pocet radku zobrazench na strance se lisi podle toho, jak ma uzivatel nastavena pravitka na okraji stranky. Napadlo mne reseni, ale jelikoz nejsem prilis s makry kamarad, nebyl jsem jej zatim schopen realizovat.
  - makrem vlozit na kazdou stranku nejaky oddelovac ( priklad: na strance dole vlozim &&&&). To by bylo zrejme nejlepsi, ale vyuzit paticku a hlavicku nejde, jelikoz se pri exportu tento text ztrati...
  Otazka: lze automaticky na kazdou stranku makrem vlozit text? Napadá Vás reseni nez to pomoci oddelovace? Pomohlo by pouzivat .docx? ( mozna by bylo lepsi parsovat XML, ale jen jestli v nem je i informace o konci stranky)

  Zaverem bych chtel rict, ze muj dotaz nemusi byt hned srozumitelny, takze rad upresnim na zaklade reakci...
  úterý 29. září 2009 13:39

Odpovědi

 • Dobrý den.

  Nejsem až tak zběhlý v programování Wordu (pracuji spíše v Excelu), ale:

  1) nemyslím (resp. jsem o tom přesvědčen), že přechod na vyšší verzi - .docx - pomůže (nová verze má jen jednodušší strukturu - v tom smyslu, že je otevřená jiným programátorům) - .docx je totéž, jako .doc, ale v jiném formátu - .xml zabalený zipem
  2) okraje stránek se dají makrem nastavit (pokud je to nutné pro dokument, tak je ideální makro "Sub Document_Open()" pro Word)
  3) nejsem moc zběhlý v použití formátu .xml pro přenos dat vysloveně pro Word - v Excelu jsem ho používal, ale pokud máte soubor vyexportovaný do textového formátu, můžete si s ním dělat, co chcete (včetně veškerého formátování, záhlaví, zápatí, číslování stránek apod.) - tzn., že pokud programu řeknu, že na stránce je 25 řádků, program mi řekne, že řádek č.65 bude na stránce 3.

  Takže asi bych vám doporučil obecné makro (uložené v souboru "Normal.doc"), které vám importuje tento textový soubor, a následně vytvoří nový dokument.

  Pokud byste chtěl pomoc, ozvěte se, v rámci svých možností a zkušeností pomůžu.
  středa 14. října 2009 0:28