none
Neočekávaný stav počítače po instalaci W7 64bit RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den.

  Instaloval jsem poprvé W7 64bit na SSD v režimu AHCI (dosud vždy jen W7 32bit na IDE) a potřeboval bych si ověřit jestli je popsaný stav obvyklý a nebo zda se jedná o potenciální problém.

  Vedle  systémové partition se vytvořila na SSD i 100 MB rezervovaná část. To by až tak neobvyklé nebylo. Co ale neobvyklé je, je to, že systém této rezervované části přiřadil písmeno jednotky. Aby mě to nemátlo, tak jsem  přiřazení písmena ve správě disků pro tuto rezervovanou oblast odebral a systém zatím nijak neprotestuje. Mohu čekat v tomto případě nějaký problém?

  Další neobvyklá věc je ta, že v úloze bezpečně odebrat zařízení se mi nabízejí všechny disky. Viz příloha. Tyto disky jsou zobrazené i v Zařízení a tiskárny a nejsou definované jako dynamické. Ve správě disků je po pravém kliku možnost "Převést na dynamický disk".

  Je možné nějak z nabídky tyto disky vyloučit tak, aby se tam nezobrazovaly? Přiznám se, že důvodem pro tuto otázku je to, že se mi jednou podařilo "Vysunout" pevný disk místo připojeného externího disku.

  Bezpečně odebrat hardware

  Vlastnosti disků


  • Upravený yorgstbk úterý 2. října 2012 5:30 oprava
  úterý 2. října 2012 5:28

Odpovědi

 • V rezervovanem 100mb oddilu je ukryty boot loader Windows 7. Je to bezny jev i na 32bit edici. Pismeno mit nema/nemusi.

  Dynamicky disk neni nutny. Je nutny pro raidove volumy - v nazvoslovi microsoftu "mirror", "stripe set", "stripe set with parity". Na samostatnem disku se bezne pouziva typ Basic.

  Na nedavno instalovanem intel AHCI W7 64bit se mi zobrazuji k vysunuti i pevne disky - stejne jako vam. Pravdepodobne bug v ovladaci. Pockejme na novou verzi. Pripadne muzete zkusit nejakou starsi verzi.

  • Označen jako odpověď yorgstbk úterý 2. října 2012 9:22
  úterý 2. října 2012 9:17
 • Ahoj,

  aktualizuj driver radice.

  MP

  • Označen jako odpověď yorgstbk úterý 2. října 2012 20:46
  úterý 2. října 2012 8:06
  Moderátor

Všechny reakce