none
SBS 2008 a iSCSI NAS RRS feed

 • Dotaz

 • Mám SBS 2008 server s jednou síťovou kartou.

  1. je možné přímo na tomto serveru zprovoznění iSCSI a připojení NAS, jako logickou jednotku?

  2. máte s tím reálné zkušenosti, nebudou nějaké problémy v prostředí SBS? Návody jak to zprovoznit pod pouze serverem 2008 existují a vím o nich.

  3. je to vhodné pro rozšíření diskové kapacity a přesunutí uživatelských dat (cca. 8 uživatelů/PC a cestovní profily)?

  4. co se stane když dojde k neplánovanému odpojení NAS od serveru? Ztráta dat, nekoezistence dat, jiný velký problém nebo je to OK po restartu serveru?

  5. server HP má fyzicky 2 síťové karty, nepoužívám teaming a druhá je zakázaná, dá se využít druhá pro iSCSI? (podporuje pouze standardní TCP/IP, není tam žádné povýšení na nativní iSCSI atd)? Nebude tam nějaký skrytý problém, náhodně generovaná chyba (směrování, DNS...!?)?

  Díky za radu

  pátek 2. prosince 2011 19:08

Odpovědi

 • Ahoj, ad1 - je to možné - použiješ iSCSI iniciátor ad2 - neměly by ad3 - ne, síť je podle mě pro to nevhodná, navíc pro tak malý počet uživatelů. Využíval bych lokální disky. Navíc ten NAS podle mě bude mít menší spolehlivost než ten server. Navíc i třeba při výměně switche by vypadly disky atd.. ad4 - po restartu OK, po odpojení sítě se to bude snažit reconnectovat ad5 určitě ji můžeš vyhradit pro iSCSI. Ale zase - u doménového serveru mít více IP adres je dost ošemetné - V DNS budou zaregistrované obě a klientům bude déle trvat přihlášení atd. Conclusion: nepoužívat iSCSI v tomto prostředí, nevidím k tomu důvod
  pátek 2. prosince 2011 19:46