locked
Problémy s připojením WIN7 do sítě RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, mám notebook ACER TM8571 s WIN 7 Pro a snažím se jej připojit do stávající sítě několika PC s WinXP. Po věškerém nastavení sítě se povedlo připojení "na poprvé". Po restartu Notebooku se ale v síti neukazují žádné PC, ani ty, které tam předtím byly. Nastavení sítě je stále stejné. Nevíte někdo , co se mohlo stát?
  sobota 2. ledna 2010 17:17

Odpovědi

Všechny reakce

 • Dobrý den, tedy že počítače s Windows XP nejsou z počítače s Windows 7 "vidět" v "Okolních počítačích", tedy v Místní sítí, tedy jednoduchém sdílení nebo v mapě sítě (tedy případně oboje)? Pokud zadáte přímo název PC (IP adresu) dostanete se na něj (úspěšný ping)? Jedná se o byčejnou síť (skupina) a ne doménu, předpokládám. Network discovery (computer browser) zapnuto a běží? Používáte NETBIOS nad TCP/IP? IP verze 4/6?

  sobota 2. ledna 2010 17:40
 • Dobrý den,
  problém je jak se zdá jednosměrný. Tzn. že z XP notebook s Win7 vidím a ping funguje. Ale z Win7 na ty stanice s XP nevidím, nejde ping.
  Pokud jde o síť - je to jednoduchá síť s obyčejnou skupinou bez domény. V nastavení sítového připojení  je použito standardní nastavení, tedy TCP/IP v 4. NetBIOS je nastaven dle výchozího nastavení.

  sobota 2. ledna 2010 18:14
 • odpoved na ping je treba povolit ve firewallu

  obecne: pokud muzes zacni s vypnutym firewallem a utahuj postupne at vis ktery krok zpusobi nefunkcnost

  bezi sluzba "computer browser"?

  MP

  sobota 2. ledna 2010 19:05
 • Pokud zadáte cestu ke sdíleným prostředkům ve Windows 7 \\PC_S_XP (či ip adresa) - funguje?

  Zkuste zapnout NetBIOS, vypnout IPv6 na Win7 (opačně nainstalovat v XP), povit vyjímku na firewallu pro odpovědi na PING (outgoing echo/reply), síť ve Windows 7 nastavit jako Doma, nainstalovat LLTD responder do PC s Windows XP, na Windows 7 povolit Network Discovery, sdílení, sdílení pro Everyone, vypnout sdílení heslem... (chvilku vyčkat, mě se PC s XP objeví asi až za 40 vteřin).

  via...
  Připojení domácích počítačů s různými verzemi systému Windows do sítě | Proč nevidím ostatní počítače v mé síti?
  sobota 2. ledna 2010 20:02