locked
nvport error RRS feed

 • Dotaz

 • Už několikrát mi "padnul" počítač. Přímo na počáteční obrazovku, tedy nikoliv přes modrou obrazovku. Když se podívám do prohlížeče událostí, do systemu, najdu tady opakující se zprávu - "Zavedení následujícího ovladače pro spoušt

  ní počítače nebo systému se nezdařilo: nvport". Můžete mi, prosím, pomoct?  Děkuju, Josef

  středa 14. července 2010 8:39

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,
  aktualizuj ovladace ze stranek Nvidie

  MP

  středa 14. července 2010 9:23
  Moderátor
 • Díky, ale ovladače jsou nejnovější. I to mě obrátilo na zdejší pomoc. :(

  Josef

  středa 14. července 2010 10:45
 • Problem je na 99% s Nvidia drivery, to je jasne uz z hlasky. Pro dukladnejsi analyzu doporucuji analyzu minidump souboru, pripadne jej nekam (skydrive je zdejsi standard) vystav a pozadej o analyzu.

  Dale doporucuji aktualizaci BIOSu, kontrolu RAM, kontrolu teplot komponent, konektoru atd.

  MP

  středa 14. července 2010 11:10
  Moderátor
 • Odinstaloval jsem ovladač z grafiky, počítač zahlásil nalezenej novej hw a nabídl ovladače. Po nainstalování a restartu jsem zjistil, že ovladače jsou z dubna, kdežto ty předešlý byly z června. Zatím držej, uvidím.. Aktualizaci biosu neumím. Bohužel. No, neumím. Možná bych to i zvládnul, kdo ví.  :) Teploty kontroluju a nemám z nich radost. V těchhle vedrech nepomohla například u disků ani hliníková konstrukce s vrtulí přes celou plochu. Oba westerny jsou na 40 plusmínus. Spíš plus :)

  Zatím dík, jsem optimista, věřím, že výměna ovladačů bude mít na to padání pozitivní vliv.  Josef

   

  Tak systém padat přestal. Myslím, že něco shnilého bylo v .. původním ovladači. Zatím se drží..

  středa 14. července 2010 15:31
 • Chyba je jednoznačně v ovladači grafiky nvidie, verze 6.14.12.5721. Po minulé odinstalaci a návratu ke starší verzi (už nevím číslo) bylo vše v pořádku. Včera mi naskočilo záplatování, já se nepodíval, oč jde a nainstalovala se mi poslední verze. No a po pár hodinách proběhl první pád :( Takže ji opět odinstaluju a počkám na další verzi ovladače. Pak uvidím.

  středa 21. července 2010 8:51
 • Ty problémy jsou širšího rázu. Pan Janata mě odkázal na nejnovější ovladače, ale i tam už nastal problém. Tak nevím, to jen já mám problémy s ovladačema grafiky? To fakt nepotěší.. :)
  pondělí 27. září 2010 13:22
 • Odinstaloval jsem ovladače a nainstaloval "starý", který jsem dostal před 4 roky s počítačem. Na stránce windows update jsem odškrtnul nabízenej novej ovladač, takže se mi nenabízí a od tý doby (14 dní) je svatej klid. Jak snadné :) Nevím, jestli mají ovladače jinej vliv na drahý grafiky nebo na grafiy slabší (u mě obyčejná GeForce 7600 GS), já můžu říct, že se stávajícíma ovladačema si vystačím navěky :)

  Hezkej den všem, Josef

  pátek 8. října 2010 19:36