none
Propojení portu přes RDP RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, 

  mám stanici Win7, kde mám nainstalovaný COM port ( jedná se o redukci USB ) a snažím se jí promapovat pomocí vzdálené plochy na Win server 2008 32 bit. Na Win 7 jsem v RDP zaškrtl v místních prostředcích ,,porty,, a na straně serveru v konfiguraci terminálové služby COM port mám povolený a přesto ho nevidím. Jestli se nepletu, měl by COM port být vidět na serveru ve správci zařízení ? nebo ho tam neuvidím a bdue vidět někde jinde ? Zkoušel jsem i jiné porty a nevidím žádný.

  Díky za radu

  MK


  středa 27. května 2015 8:23

Všechny reakce

 • Je na serveru povoleno mapovani klientskych portu? Ma server nainstalovany terminal services, nebo pouzivas pouze orezany remote desktop pro spravu?

  MP


  středa 27. května 2015 10:22
  Moderátor
 • 1. povoleno mapovani klientskych portu - ano, na serveru v Konfigurace terminálové služby - ve vlastnostech připojení jsou pod záložkou Nastavení klienta odškrnuty porty COM, LPT... takze takto je to nastavene spravne. 

  2. Ma server nainstalovany terminal services, nebo pouzivas pouze orezany remote desktop pro spravu - zkousel jsem to jak na server, kde mam pridanou roli Terminálová služba, tak i bez ní.. výsledek je stejný.. zkoušel jsem promapování COM portu mezi Win7 a Win7 - vysledek stejny.. otazka je, zda COM porty jsou videt ve Spravci serveru/zarizeni.

  středa 27. května 2015 10:45
 • Otázkou je, zda emulace portu splnuje požadavky na požadovanou funkcionalitu.

  M.

  čtvrtek 28. května 2015 14:52
  Moderátor
 • Zkuste NET USE COM9 \\TSCLIENT\COM1

  co rekne vypis: change port /query

  pátek 29. května 2015 11:36