none
Problémy s windows phone 7.5 a win 7

  Dotaz

 • Dobrý den,

  už delší dobu se snažím spojit můj Nokia Lumia 800 s počítačem za pomoci Zune. Bohužel se mi to u operačního systému Win 7 nedaří, pouze na mém starém počítači s win XP u dětí.

  Dělám toto (dle návodu): Připojím Lumii k počítači za pomoci kabelu. Počítač začne instalovat ovladače, během toho mi oznámí, že potřebuje Zune a abych si ho stáhnul, což udělám. Po stažení nechám Zune nainstalovat, přičemž během instalace mě Zune požádá, abych telefon odpojil, tedy ho detekuje. Po nainstalování Zune opět připojím kabel s telefonem k počítači. Win 7 začnou okamžitě hledat ovladače na serveru microsoftu, když je najdou, začnou instalovat, ale pak mi oznámí, že se instalace nezdařila. Zkoušel jsem opačný postup: bod obnovy, poté vyčistím registry etc. abych se zbavil všech stop v systému po ovladačích k telefonu i po Zune. Pak začnu Zune opět instalovat a teprve po instalaci připojím telefon, výsledek stejný, systém mi hlásí, že ovladač se nepodařilo nainstalovat.

  Při kontrole ve správci zařízení mi počítač ukáže přenosná zařízení i telefon, ale ve vlastnostech mi to hlásí, že nelze zařízení nepracuje správně, protože nemá ovladač, který zařízení požaduje kód 31. Postupoval jsem tedy podle postupu na Nokii i na webu Microsoftu, uváděnému k danému kódu: tedy odebrat ovladače a znovu je nainstalovat ručně ze složky Zune/Drivers, to se mi ale nedaří, jelikož při příkazu vyhledat nový hardware začnou win 7 okamžitě instalovat ovladače z webu ms. Když vytáhnu síťový kabel a cestu zadám ručně, sice nainstaluji ovladač z adresáře drivers v zune, ale po restartu počítače po připojení telefonu jsem opět tam, kde na začátku, widws hledají ovladače a znovu je instalují a pak ohlásí, že se je nepodařilo nainstalovat. když nechám síťový kabel venku, hledá je bůhvíkde v počítači a instalace se nezdařila.

  Když jsem to zkoušel v nouzovém režimu,  vyhledává ovladače, pak oznámí, že je našel a úspěšně nainstaloval, ale Zune se nezačne automaticky spouštět, jak by mělo. Po manuálním spuštění nedetekuje telefon. Když telefon odpojím a zase připojím, nainstalují se ovladače, ale během instalace ovladače mi to oznámí, že je třeba Zune, i když to už je nainstalované...

  Nově: hlásí mi, že je ovladač nainstalován, ale Zune opět nedetekuje telefon. Správce zařízení ve vlastnostech hlásí: "Toto zařízení nepracuje správně, protože systému Windows se nepodařilo načíst ovladače zařízením požadované. (Kód 31) Počítač je třeba restartovat, aby se změny provedené u tohoto zařízení projevily." Po restartu opět instaluje, nainstaluje a pak "čeká na vyřízení" (čeho, to snad ví jen bůh a kdo ví jestli) a nic se neděje. Zune to už nepožaduje, zřejmě ho to konečně našlo (?). 

  Začarovaný kruh, ze kterého chytám amok, jsem jelen a... ačkoliv jinak jsem klidný člověk a nikdy se mi nestalo, že bych si nevěděl s počítačem rady, holt všechno je někdy poprvé. Shrnu-li to - po připojení telefonu ke starému počítači s win XP, instalace a propojení mobilu se Zune bez problémů. Tak, sakra, kde je problém u počítače nového a poměrně ještě moderního? Mohl by mi, prosím, někdo z techniků MS poradit, co mám dělat, aby win 7 a win phone 7.5 začaly konečně pořádně spolupracovat??? Připojuji info o mém počítači a systému: 

  Operačný systém
  MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
  CPU
  AMD Athlon II X4 640 37 °C
  Propus 45nm technológia
  RAM
  2,00 GB Single-kanál DDR3 @ 665MHz (9-12-12-30)
  Základná doska
  ASRock M3A770DE (CPUSocket) 49 °C
  Grafická karta
  F22 (1920x1080@60Hz)
  ATI Radeon HD 5700 Series (ATI AIB) 47 °C
  Pevné disky
  488GB Seagate ST350041 3AS SATA Disk Device (SATA) 45 °C
  Optické jednotky
  LGTSR Z01QVC1 SCSI CdRom Device
  TSSTcorp CDDVDW SH-S223C SATA CdRom Device
  Audio
  VIA High Definition Audio


  22. srpna 2012 19:19

Odpovědi

 • podporu ale zajišťuje ale Nokia protože řešíš problém s telefonem a ten MS neprodal, pouze dodal svůj OS...

  podle mne pokud ti nejde instalovat Zune resp ovladače ve windows 7 a windows xp ano tak máš problém s Windows 7 a problém v telefonu jako takovém není (zkus to ještě v jiném stroji s Windows 7).

  mimochodem:

   • já opravdu nevidím v tvé původní zprávě zmínku žes hledal na internetu a řešení jsi nenašel nebo třeba i zkoušel
   • naprostá většina zde odpovídajících jsou dobrovolníci kteří radí ve svém volném čase ...
   • oficiální technická podpora se neposkytuje na těchto fórech. mimochodem podpora na Zune je jen anglicky. pokud se chceš dobrat výsledku obrať se na podporu Zune ti jediní ti skutečně budou schopni poradit...

  Michal Zobec | IT Consultant, Lightning Group Company | Michal Zobec Blog | Virtuální PC Blog | Můj profil na LinkedIn
  V případě, že se vám zdají moje příspěvky užitečné, označte je prosím.
  Pokud vám moje příspěvky poskytly řešení vašeho problému, označte je jako odpovědi.

  5. září 2012 16:00

Všechny reakce