none
domovská složka

  Dotaz

 • Dobrý den,

  jak se správně nastavuje domovská složka v doméně běžící na Windows 2008 Serveru?

  Mám představu, že domovské složky uživatelů budou na druhém disku, třeba disku "J:" sdíleném jako "\\server\users\". Vytvořím si tam strukturu skupin (skupina1, skupina2, skupina3 ...) a do těchto skupin přidám jednotlivé uživatele (uzivatel1, uzivatel2 ...).

  Co a jak mám nastavit, aby si uživatelé neviděli do adresářů?

  Jaké sdílení mám nastavit na kořen tohoto disku? Co dál nastavit na jednotlivé skupiny a případně i adresáře uživatelů?

  Předem děkuji

  Jirka

  pátek 14. září 2012 13:46

Odpovědi

 • Jen doplnim, ze je velmi nevhodne a omezujici pouzivat sdileni na serveru. VELMI doporucuji pouzit DFS, trebas pro zacatek i s jen jedinym serverem. Abstrakce od konkretnih serveru je k nezaplaceni!!!

  MP 

  neděle 16. září 2012 21:12
  Vlastník

Všechny reakce

 • DD

  pouzivam nasledujici postup:

  1. V rootu disku vytvorim adresar u ktereho prerusim dedenim

  2. Permission nastavuji takto

  Administrator             Full            TF,SF,F

  SYSTEM                     Full            TF,SF,F

  CREATOR OWNER       Full            SF,F

  Authenticated Users    LF/RD,RP    TFO

  TF=This folder, SF=Subfolder, TFO=This folder only

  M.

  pátek 14. září 2012 16:49
  Vlastník
 • existuje na nastavováni nějaký jednoduchý cmd příkaz? Potřebuji vytvořit těch uživatelů hodně a nastavovat každému práva klikáním nechci.
  pátek 14. září 2012 19:14
 • To se dela tak, ze se skriptem vytvori uzivatele, prideli se jim heslo, vytvori se pro každého uzivatele home a nastavi se profil. Skript spoustim přes planovac uloh pote co ziskam (opet automaticky data pro uzivatele).Vse bezi bez zasahu lidske ruky (tedy pote, co jsem to pracne vyladil.).

  M.

  pátek 14. září 2012 19:40
  Vlastník
 • sobota 15. září 2012 7:38
  Vlastník
 • Já to dělám tak, že vytvořím na disku D: adresář PROFILY a nasdílím je. Když už mám vytvořeny všechny uživatele, označím si je v konzoli uživatelé a počítače ... a když jsou všechny účty označeny, dám pravé tlačítko a vlastnosti a záložku Profil. Zde nastavím domovský adresář např. na disk S: a cestu nastavím \\NAZEV_SERVERU\PROFILY\%username%  tento příkaz by měl vytvořit domácí složky těchto uživatelů s oprávněním. Snad jsem ten dotaz pochopil správně. Pokud každý tento označený uživatel přijde do stejné skupiny, lze při označení všech uživatelů ve vlastnostech těmto všem uživatelům přiřadit také stejnou skupinu.
  sobota 15. září 2012 21:23
 • Jen doplnim, ze je velmi nevhodne a omezujici pouzivat sdileni na serveru. VELMI doporucuji pouzit DFS, trebas pro zacatek i s jen jedinym serverem. Abstrakce od konkretnih serveru je k nezaplaceni!!!

  MP 

  neděle 16. září 2012 21:12
  Vlastník