none
Nedaří se přidat roli DHCP Server na W2008r2 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, nedaří se mi nalézt řešení ani důvod proč nelze na nový doménový řadič nainstalovat role DHCP serveru. Instalace končí:

  DHCP Server: Installation failed


  <Error>: Attempt to install DHCP Server failed with error code 0x80070643. Fatal error during installation
  Please refer to the full log at: 'C:\Windows\logs\ServerManager.log'

  Po této neplatné instalaci, nastává velmi divné chování, které mimo jiné má za následek, že porestartu se již nenastartuje spoustu spužeb mezi které patří i BaseFilteringEngine (BFE) a tím pádem je server síťově nedostupný. Jediná cesta jak z tohoto stavu ven je restor ze zálohy. Je to asi už třetí pokus a yatím jsem nemám řešení.

  Nejedná se o virtuál, jsou tam dvě síťovky, jedna je disable, ale mám dojem že jsem to zkoušel i s enable všechny záplatz nainstalované, je to doménový kontroler s DNS na windows2008R2 64b std. Děkuji za každé nakopnutí, radu.

  Libor

  čtvrtek 19. srpna 2010 8:36

Odpovědi

 • Pokud si to pro jistotu správne zkousim tak klasicky stary dobry Appwiz.cpl neexistuje uz ano v 2008 a k dispozici je pouze moznost turn windows features on off v nabidce programu a tato moznost neudela nic jineho jak presmerovani na wizarda add role v server managementu, ale snad se pletu a nejaka moznost je.
  čtvrtek 19. srpna 2010 12:27

Všechny reakce