locked
AD GPO - Biometrické ověření, omezení RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  řešíme v práci problém s biometrickým ověřením (otisk prstu) a doménou. Koupili jsme nový notebook Dell Latitude E6630 s Win7 x64. Vše funguje normálně dokud se počítač nepřipojí do domény pod W2K3. Zde přestane otisk fungovat s chybovou hláškou  "Biometrické prvky aplikace Dell Data Protection Access nelze povolit, protože správce vašeho systému nastavil zásady, které použití biometrických prvků zakazují. Další informace získáte od správce systému nebo v nápovědě aplikace (F1).

  Bod 1) nápověda k produktu nejede

  Bod 2) na Dell jsme volali, několikrát vyměnili všechno co se dalo a dali od toho ruce pryč, že je chyba "kompatibility zařízení a naší domény"

  bod 3) je tady víc jiných strojů od stejné značky a všechno jede. Tenhle tu je jen jeden.

  Dá se někde v GPO prověřit zdali nějaké toto nastavení tady je? Nijak jsme blokování nenastavovali a celkově mě tahle sekce minule.

  Budu rád za jakékoliv nápady. Děkuji za ochotu.

  pondělí 22. července 2013 9:34

Odpovědi

Všechny reakce

 • Čistou instalaci klientského OS jsi zkoušel?

  JCH

  pondělí 22. července 2013 11:32
 • Ano použil jsem DVD orig od MS nikoliv od Dellu a aktuální ovladače ze stránek výrobce. Vždy před připojením do domény lze použít biometrické zabezpečení. Po připojení již nikoliv.
  úterý 23. července 2013 9:32
 • "je tady víc jiných strojů od stejné značky a všechno jede" = mate vice NTB Dell s biometrickym chipem (jen je to jiny typ NTB) , stejnym biometrickym SW vybavenim. A na tech to funguje?

  úterý 23. července 2013 10:33
 • Dobrý den,

  možná přesně nechápu otázku tak se pokusím odpovědět obecně. Od firmy Dell tu máme modely u kterých toto biometrické ověřování funguje, u tohoto jednoho kusu, jiného modulu (který tu je jen jednou) to nefunguje. Všechny tyto počítače jsou ve stejné OU v AD.

  Jestli se u všech modelů jedná o stejný chip od toho samého výrobce netuším. Předpokládám, že to do NTB dodává nějaká externí firma. U nového modelu tedy očekávám novější chipset. Ale nedokážu říct.

  PS: Reakce technika Dellu:

  Dobry den, 
    
  Problem ktery mate na tomto pocitaci muze byt spusoben kompatibilitou Vasi domeny z TPM chipem ktery je v tomto pocitaci. 
    
  Behem hovoru byla potvrzena informace ze problem se projevuje teprve po propojeni pocitace do domeny – drive pocitac funguje spravne a je mozne zabezpecit ho odtiskem prstu. 
    
  Konfigurace domeny pro zabezpeceni a pristusobemi at funguje ona spravne neni v kompetenci technicke podpory a bohuzel nemuzeme Vam z timto pomoci. 

  • Upravený Viktor_Fuka úterý 23. července 2013 11:25 Dodatek
  úterý 23. července 2013 11:23
 • Proste jsem jen nechapal, zda mate vice NTB (i kdyz jinych typu), na kterych biometrika funguje. Takze maet.

  TMP lze ridit pres GPO. viz http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc753376.aspx

  Nikdy jsem nedelal :)

  • Označen jako odpověď Viktor_Fuka sobota 27. července 2013 8:23
  úterý 23. července 2013 13:08
 • Dobrý den,

  Váš odkaz na zásady ohledně TMP jsou užitečné. Děkuji za pomoc.

  sobota 27. července 2013 8:24
 • Řešení tohoto problému je velmi snadné ... Popsáno v tomto diskuzním fóru http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/6b8f4c4a-19ae-42a6-b3a3-35b74fa75838/fingerprint-logon-and-domains?forum=w7itprosecurity

  V principu: Ovládací panely -> Biometrická zařízení -> změnit nastavení biometriky -> zaškrtnout použití biometriky v doméně ...

  V odkazu výše ještě popisuje nutnost kliknout při přihlášení na ikonu otisku prstů. To jsem já dělat nemusel.

  čtvrtek 5. června 2014 10:51