none
Potrebujem poradit s PC !

  Obecná diskuse

 • Čaute ! Neni som skúsený užívateľ a preto potrebujem poradiť, mám problém s PC : vždy pri práci alebo pri nejakej aktivite sa mi reštartuje. Už som aj preinštaloval system Windows a nepomohlo. Nedávno som menil zdroj a robilo mi to aj na tom staršiom zdroji.

  Detaili : System Windows XP 2002 SP3
               Počítač je starši ale výkonny okrem pamäte RAM ktorá má iba 256MB
               Ostatné sučiastky :  Procesor AMD Athlon XP (tm) 1.25Ghz , 2 pamäťové disky C-D
               Grafický adapter : nVIDIA GeForce 4 MX 440with AGP8X (Microsoft Comporation)
                Som na internete alebo hrám hru či tvorím nejaký dokument - Reštartuje sa
                Pri reštartovaní sa mi ukáže čierna obrazovka s bielimi pásikmi.
               

  neděle 1. listopadu 2009 10:39

Všechny reakce

 • neprehriva se ti cpu nebo gpu?

  MP
  neděle 1. listopadu 2009 12:18
  Moderátor
 • Ty myslíš grafyckú kartu a ten malý čip k nej ? Ja mám grafickú nVIDIA GeForce 4 MX 440with AGP8X (Microsoft Comporation) a tiež nemám k nej ovladač. Myslím že sa nepriehrieva. Skôr tá slabá pamäť RAM alebo nejaká slabá súčiastka ktorá nestíha pracovať tak ako by mala možno spôsombuje to reštartovanie.

  neděle 1. listopadu 2009 13:59
 • presne to same se mi stavalo na mem kdysi kultovnim IBM T20, kde se stridave po restartu\startu, ci pri prehravani multimedii [video], projevovalo vytuhnuti systemu s cernou obrazovkou a bilymi vodorovnymi pruhy pres celou siri monitoru. nasledna akce VYNDEJ-VYMEN-OTESTUJ prinesla kyzenou odpoved: vadna graficka karta.
  úterý 17. listopadu 2009 0:30
 • zkus otestovat nejdřív CPU (třeba přes Orthos)...pokud se nic nestane, je CPU v pořádku. Poté MEMtestem otestuj paměti..pokud proběhne>paměť v pořádku, zkus 3DMark 2001 nebo 2006 a pokud proběhne a v pořádku bez artefaktů, nejpíše není problém v grafické kartě. Sleduj teploty v RivaTuneru, jestli něco nejde nějak moc nahoru.. Taky zkus Speedfan, jestli tam není něco co by se přehřívalo (BTW...co takhle upgrade?? 10000,- a máš čtyřjádrovej komp s 4GB RAM..;)
  pátek 20. listopadu 2009 11:02