locked
TCPIP-nedrží nastavení síťové karty

  Dotaz

 • Ahoj. Mám problém se síťovou kartou.Udělám konfiguraci,TCPIP,DNS,doména.Uzavřu.V tuto chvíli by měla síťová karta mít dané IP.Ale Visty tam vyplní nuly,zbytek (doména,DNS je zachováno).Číslo IP je na druhém řádku IP protokolu.Mohu dávát další IP adresy.(Samo že jsem přihlášen jako admin).Zkoušel jsem nuly odebrat nebo je editovat,nic,stále Visty mění na nuly.Registry jsem vyčistil CCleaner a Wise registry od různého balastu.Odebrabral jsem síťovou kartu a znovu nainstaloval,Udělal jiný účet,původní zrušil,vrátil jsem Visty přes bod obnovení.Zkoušel jsem v registrech najít,kde by se natrvrdo dalo napsat.Zase nevím kde je ten správný klíč.Když jsem ho hledal,tak IP na druhém místě byla asi na 5ti místech. Nouzový režim též nezabral. Mám NTB ASUS K50IJ-SX002C,OEM Vista home premium (Atheros síť.karta),Norton antivir-Norton Internet Security(tam jsem vypnul firewahl a zapnul ho ve Vistách-další pokus).Jako mobilní připojení mám Ufon přes USB. Mě už nic nenapadá,co bych měl zkusit.Instal CD nemám,prý je ta instalace na skryté partition (tam nevím jak se dostat).Visty vidím poprvé,jinak jsem měl v síti samé Win XP.Dokonce jsem začal uvažovat o downgrade na XP,to je ta nejzažší možnost. Prosím vás, poraďte mi. Jinak síťovka funguje,pokud udělám ping na jiný PC,tak OK. Díky. Vlastimil Praus,  vpraus@seznam.cz
  pátek 23. dubna 2010 4:42

Odpovědi

Všechny reakce

 • zkus reset IP/winsocku (prikazy netsh winsock reset, netsh int ip reset).

  Pripadne zkus konfiguraci IP nastavit take prikazem netsh (nejlepe ssi spust netsh dump a toto pozuij jako vzor)

  MP

  pátek 23. dubna 2010 7:07
  Moderátor
 • Vážený,díky. Ovšem Visty požadují zvýšené oprávnění.Přitom jsem jako admin. Tak Vaše řešení by asi pomohlo,ale jak si mám zvýšit oprávnění? To přece nemá logiku. Když v profilu jsem jako admin.Nerad bych kvůli takové banalitě reinstaloval NTB. Předem díky jak z toho ven.
  V.
  pátek 23. dubna 2010 19:49
 • Ahoj,
  spust prikazovy radek (cmd.exe) jako Administrator. Je to nutne proto ze netsh je konzolovy program ktery "neumi" pozadat o elevaci pomoci UAC.

  A tykej mi prosim. Alespon na diskusnich forech je to uz 2. tisicileti pokud vim usus, zde jsou si vsichni rovni.

  Dik

  MP

  pátek 23. dubna 2010 20:03
  Moderátor
 • OK, víš já už mám trošku přetočený tachometr, tak všem cizím vykám. Ale jak Administrator,když v manuálu není po heslu ani zmínka. Pokusím se na netu něco sehnat,nějakou utilitku.
  pátek 23. dubna 2010 20:10
 • Takže je to OK. Díky moc za radu. Ten "neviditelný" Administrator měl heslo,které jsem ovšem neznal.Použil jsem Hirens boot, vymazal jeho heslo. No a pak jsem použil tvůj návod. Takže vlastně můj profil se tvářil jako administrátor,neměl práva administrátora,proto to nešlo. Ono totiž to vysadilo hlášku při tvém návodu, že nemám práva. Stejně ale ač jsem se nalogoval jako Administrator,IP tam pořád vysely.Pak tedy tvůj návod na vyresetování a bylo to. Ještě jednou díky.
  pátek 23. dubna 2010 22:12
 • No ja jsem Husakovo dite, revoluci pamatuju jako cerstvej maturant ... a dospelej asi nebudu nikdy

  MP

  pátek 23. dubna 2010 22:16
  Moderátor
 • NZ, prosim oznac jako zodpovezene

  MP

  pátek 23. dubna 2010 22:17
  Moderátor