none
Restart stanic po nekterych aktualizacich z WSUS

  Dotaz

 • Zdravim Vas, mam podobry dotaz jako Ketchup par mesicu predemnou.
  Puzivame WSUS a stanice s winXP, temer u vsech updatu, ktere jsou ve WSUS natazeny a pripraveny k distribuce je "Can request restart" ale nektere restart nechteji a jine ano.

  posledni aktualizace KB938127 vynutila u vsech pc restart zpusobem obtezovani klienta co 5 minut s hlaskou Restartovat / odlozit.

  DeadLine neni definovan a v logu klientske stanice jsem nalezl toto:

  * Criteria = "IsHidden=0 and IsInstalled=0 and DeploymentAction='Installation' and IsAssigned=1 or IsHidden=0 and IsPresent=1 and DeploymentAction='Uninstallation' and IsAssigned=1 or IsHidden=0 and IsInstalled=1 and DeploymentAction='Installation' and IsAssigned=1 and RebootRequired=1 or IsHidden=0 and IsInstalled=0 and DeploymentAction='Uninstallation' and IsAssigned=1 and RebootRequired=1" 

  Zkontroloval jsem rsop a vse je jak ma byt, a to :
  "Configue automatic update: 4 auto download and schedule install
  Specify intranet MS update service location
  No auto-restart"

  Poradte prosim, jak vynuceny restart zakazat?
  čtvrtek 17. prosince 2009 15:52

Odpovědi

 • Jde zakazat notifikace i pozadavek na restart - GPO -> user config -> admin templ. -> win comp -> win update -> enable notifi... tohoto jsem si drive nevsiml a opravdu to odstrani vsecky notifikace ohledne updatu, uzivatel ani nevi, ze se mu pc aktualizoval zadne hlasky zadne bubliny....

  SUPER.
  • Označen jako odpověď rka123 pátek 8. ledna 2010 11:29
  pátek 8. ledna 2010 11:29

Všechny reakce

 • použíj GP  resp. zásadu "Zakázat automatické restartování..." případně povol uživatelům odložení restartu a nastavit hodnotu dostatečně velkou...
  stačí se mrknout do politik nastavení WSUSu a z těch jejich názvů by mělo být jasno...
  JN
  pátek 18. prosince 2009 0:08
 • Automaticky restart zakazan je - ono se to take automaticky nerestartuje, pouze vyskakuje hlaska o nutnem restartu. Uznavam, ze je reseni zastavit veliky cas do dalsiho upozorneni, ale stejne se uzivateli hlaska o nutnem restartu obevi minimalne jednou. Nejde to uplne zakazat? aby uzivatel o updatu nevedel a pocitac cekal, az ho uzivatel sam vypne? Diky za rady.
  pátek 18. prosince 2009 11:13
 • Nejde to uplne zakazat? aby uzivatel o updatu nevedel a pocitac cekal, az ho uzivatel sam vypne? Diky za rady.
  Myslím si že nejde... Při vypnutí by se aktualizace nainstalovaly, pokud by uživatel ponechal volbu "Nainstalovat aktualizace a vypnout" Pravda, ta volba tam je defaultně, takže by to mělo většinou proběhnout, ale nevím zda je dobré se spoléhat že to BFU nepřeklikne.

  Osobně jsem šel cestou jinou  - rozběhal WoL a nastavil instalaci aktualizací na noční hodiny či víkendové dny. Ještě předtím jsem zkoušel nastavit odložení restartu až na 35 minut, instalaci na 12 h, ale stejně se našel vždycky někdo, kdo si stěžoval, že to nevyhovuje.

  Pro jak velkou síť to potřebuješ řešit? Třeba by jsi mohl jít stejnou cestou...  U dnešního HW by rozběhat WoL neměl být takový problém jako před lety, zejména pak, je-li vše na jednom subnetu... Ale chce na to myslet již od samotného začátku při deploymentu (nastavit v driveru síťovky, možná i povolit v Biosu...) takže není to řešení zvládnutelné za odpoledne (pokud se nebavíme o firmičce s deseti PC)

  JN
  sobota 19. prosince 2009 9:11
 • To mne prave prijde divne...
  Kdyz se aktualizace nainstaluje dle planu a uzivateli nasledne vyskoci hlaska o nutnem restartu a ja jsem schopen definovat dobu do dalsiho pozadavku restartu (do dalsi hlasky), tak preci musi jit odlozeni restartu bez kliknuti uzivatelem na "Restartovat pozdeji" nastavit.

  Trochu to nedava smysl, proc by to neslo..?
  úterý 22. prosince 2009 8:13
 • Jde zakazat notifikace i pozadavek na restart - GPO -> user config -> admin templ. -> win comp -> win update -> enable notifi... tohoto jsem si drive nevsiml a opravdu to odstrani vsecky notifikace ohledne updatu, uzivatel ani nevi, ze se mu pc aktualizoval zadne hlasky zadne bubliny....

  SUPER.
  • Označen jako odpověď rka123 pátek 8. ledna 2010 11:29
  pátek 8. ledna 2010 11:29