none
Licencovanie Windows server 2012 a zálohovací softvér RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý deň,

  v aktuálnom Microsoft Product Use Rights (strana 24) sa píše:

  * U standardních licencí můžete na licencovaném serveru použít jednu spuštěnou instanci serverového softwaru ve fyzickém prostředí OSE a pro každou přiřazenou licenci jednu spuštěnou instanci až ve dvou virtuálních prostředích OSE na licencovaném serveru. 

  * Pokud jsou u standardních licencí použity všechny povolené instance virtuálního prostředí OSE, můžete instanci ve fyzickém prostředí OSE použít pouze k hostování a správě virtuálních prostředí OSE.

  rád by som vedel, či inštaláciou produktu tretej strany (Symantec BackupExec klient) poruším toto licenčné ujednanie a o jednu z dvoch licencií pre virtuál (VOSE) tým prichádzam, alebo si môžem zálohovanie vyložiť ako "správu virtuálneho prostredia" a použiť obe licencie pre virtuálne stroje.

  Na POSE Windows Server 2012 je spustená iba rola Hyper-V.

  Ďakujem.

  úterý 26. května 2015 8:01

Odpovědi

 • Pokud mate na POSE jen programy pro spravu, jako je prave zminovany program pro backup, pak muzete v pripade standardni verze mit dve instance virtualni (2 x VOSE).

  Licence je na POSE, ne na VOSE. VOSE instalujete v ramci licence na POSE.

  Pro verzi R2 je vyhodna funkcionalita AVMA (viz Technet, vcetne klicu).

  M.

  PS: Na prispevku nevidim nic urážlivého. Kolega doporucil dat dotaz do fora licencovani. Pokud se tak ucini, není to podle mého nazoru crossposting...


  čtvrtek 28. května 2015 14:28
  Moderátor