locked
Rozdílné hodnoty GETADTE() na SQL serveru a pomocí storedprocedur z aplikace RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Pokud spustím stored proceduru z ASP.NET aplikace, kde využívám getdate() (k němu pak připočítávám nebo odpočítávám dny), dostanu rozdílné výsledky v porovnání s tím, když proceduru spustím v Management studiu rovnou na SQL serveru. Máte někdo s tímto zkušenosti? Rozdíl činí vždy jeden den.
  čtvrtek 1. dubna 2010 15:58

Všechny reakce

 • Dobrý den,

  funkce getdate() není deterministická a tak obecně platí, že pokud ji zavoláte opakovaně, nevrátí stejnou hodnotu - rozdíl ale bude odpovídat časovému intervalu mezi jednotlivými voláními funkce. Dvě bezprostředně po sobě následující volání funkce však nemohou vrátit hodnotu s posuvem o jeden den. Osobně bych problém viděl někde v interpretaci vrácené hodnoty. Bylo by možné vidět kód té uložené procedury? Jak pak výsledek zpracováváte ve Vaší aplikaci?

  MP.

  čtvrtek 1. dubna 2010 20:06
 • rozdíl ale bude odpovídat časovému intervalu mezi jednotlivými voláními funkce. Dvě bezprostředně po sobě následující volání funkce však nemohou vrátit hodnotu s posuvem o jeden den. 


  Pokud se zavola v 23:59:59 a v 00:00:01 tak ano (tedy nastupuje filozoficka otazka zda je to posun o 2 vteriny nebo o jeden den tzn. zda zaokrouhlujeme nebo bereme jen cast data)

  Spise bych ale zkontroloval CASOVA PASMA dotazujicich se aplikaci. GETUTCDATE vraci plus minus stejne hodnoty v obou plikacich?

  MP

  pondělí 12. dubna 2010 14:25
  Moderátor