none
WDS server nelze nalézt RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěl bych Vás požádat o radu, už jsem zoufalý. Chtěl jsem si usnadnit práci, ale už jsem nad tím strávil týden a nevím si rady.

  Mám 50 stejných počítačů na dvou učebnách. Na všech jsem chtěl reinstalovat Windows 7 prof. x64. Proto jsem na serveru Windows 2008 R2 rozjel, DHCP, WDS.

  Na DHCP jsem si nastavil rozsah adres, bránu, DNS.

  Na WDS jsem si přidal Bootovací image a z něho vytvořil capture image. Přidal jsem ovladač síťové karty. Nainstaloval jsem si referenční počítač + potřebné aplikace. Pomocí sysprep jsem ho zobecnil. A pomocí capture image ho odeslal na WDS. AŽ jsem to byla paráda.

  Když chci pomocí WDS nainstalovat další PC, tak se to někdy povede někdy ne. Spíše se to nedaří. A teď už vůbec. Podle rad jsem vypnul i FireWall.

  Postup instalace:

  V BIOSu jsem povolil PXE, při zapnutí PC se pomocí F12 dostanu do bood menu, vyberu síť... Najde server, načte boot.wim z WDS (podle IP), objeví se modrá obrazovka "ne modra smrt" kde je napsané, že se spouští instalační program, dlouho načítá a pak vyskočí chyba: že mám zkontrolovat jestli je správně nastavený firewall nebo jestli je server dostupný. když si vyvolám příkazový řádek, tak pomocí ping server není dostupní, protože stanice není ve stejné síti, vymyslí si svou IP adresu ve tvaru 192.168.10.51 správně by měla mít 192.168.8.x... Příjde mi, že problém bude v DHCP...

  Prosím o jakoukoliv radu nebo nasměrování, ještě pořád doufám, že když tu službu vyladím, že mi to do budoucna pomůže, i když už jsem nad tím strávil týden bez výdledku.

  Předem Vám děkuji za odpovědi

  MK


  pátek 21. srpna 2015 5:58

Odpovědi

 • 1. Zkuste rezervaci IP adres pres MAC adresy.

  2. Pomoci network monitoru (treba Wireshark) zjistite, co se deje. Take logy by mely napovedet.

  3. Investovany cas se neztrati, priste budete rychleji hotov :-) Dokumentujte postupy, pristi prazdniny si uz postup nemusite pamatovat.

  4. Pro jistotu: DHCP byva i na routeru, to musi byt vypnute.

  5. Configurace DHCP (option):

  http://windowsitpro.com/networking/configuring-dhcp-and-wds

  6. Doufam, ze DC/WDS je single home (cili s jednou IP adresou)

  7. Sit by mela byt transparentni pro multicast

  M.  pátek 21. srpna 2015 7:37
  Moderátor
 • Dobry den.

  Pocitac se vevymysli IP 192.168.10.X, je to privatni rozsah. Dostavate adresu z jineho DHCP serveru na siti!!! Nebo mate multiscope s dalsim rozsahem, nebo jste v jine VLAN a dostavate relevantni adresu z DHCP rozsahu pro tuto jinou VLAN.

  Konfigurace DHCP a PXE se lisi v options 60,66,67, podle toho jestli pouzivate ruzne VLAN, DHCP a WDS servery jsou ve stejnych nebo jinych VLAN a podobne. 

  Jinak jak zminoval pan Puchta, urcite tomu cas venujte. I samotne WDS a soubory odpovedi jsou v pripade castych reinstalaci nebo instalaci krok dopredu.


  pátek 21. srpna 2015 8:03

Všechny reakce