none
hosted network - mezi tabletem s Win8.1 a notebookem Win7

  Dotaz

 • Dobrý den,

  velice nutně sháním informace k hosted network. Aplikace je následující.

  Mám notebook (win7 32) a tablet (win 8.1) potřebuji mezi nimi vytvořit síť wlan. Na notebooku mi běží webový server a já mám vytvořenou html aplikaci, která si z daného webového serveru čte 1x za vteřinu data. Původně jsem to chtěl řešit jako adhoc sít, ale ta již není podporována. Čili řeším pomocí hosted network (ještě bych chtěl podotknout, že mě nezajímá připojení do internetu) čistě jde o stabilní spojení dvou zařízení, tzv. "blbuvzdorné" Uživatel spustí notebook a tablet a přes zástupce zpustí web aplikaci a vše poběží. Na obou zařízeních mám pevné IP adresy (192.168.173.1 a 192.168.173.2):

  na notebooku mám bat soubor který při spuštění Windows spouštím jako správce:

  netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=HAKAN-wifi key=12345678 keyusage=persistent

  netsh wlan start hostednetwork

  z tabletu se k této síti připojím a i když mi hlásí omezené připojení. Spojení funguje. Ping proběhne. I moje html aplikace se připojí s web serveru.

  Problémem ovšem je, že tato síť je značně nestabilní. I když mi zařízení leží vedle sebe, cca 1x za minutu mám několika sekundový výpadek. Když se mi notebook uspí, při opětovném probuzení hosted network HAKAN-wifi zmizí. A ještě jsem vysledoval jednu věc, když obě zařízení propojím přes externí router, komunikace běží stabilně a datový tok je cca 100KB, když mám připojeno přes hosted network datový tok je cca 25KB a jak jsem psal vypadává.

  Celá záležitost velmi spěchá, nevíte někdo zda se s takovýmto dotazem dá na někoho(např. MS podpora) obrátit telefonicky? Nebo alespoň, nemáte někdo s tímto druhem připojení(resp. problémem) zkušenost?

  Předem děkuji za poskytnuté rady. MK     

  V podstatě se jedná o podobný problém jako je popsán zde:

  http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/virtual-wi-fi-miniport-disconnects-frequently/d0237c1f-08e2-4358-a182-ec2d93528ae9 


  24. února 2015 12:34

Odpovědi

 • Pánové, všem děkuji za podnětné rady. Nakonec jsem se vykašlal na hostednetwork a použil standardní AP. Původně jsem ho nechtěl používat, jelikož je zavřené v hliníkové bedně, ale po provedení testů jsme zjistili, že dosah wifi je i tak dostačující.

  MK

  27. února 2015 10:01

Všechny reakce