locked
Neexistuje příkaz nebo "něco" po spuštění.... RRS feed

 • Dotaz

 • Mám v úmyslu přeinstalovat systém, protože blbne Centrum zapezpečení. Po startu do systému hlásí, že antivir, ani firewall není nainstalovanej. Když centrum restartuju, jede to normálně až do příštího vypnutí. Do tý doby ale - neexistuje nějakej porestartovní příkaz, kterej by centrum zapnul? Něco jako program po spuštění? Nebo tak nějak? Nebo jako bat soubor.... Nevím :)

  Děkuju, Josef

  středa 9. února 2011 11:04

Odpovědi

Všechny reakce

 • sc.exe:

  sc stop wscsvc
  sc start wscsvc

  MP

  středa 9. února 2011 12:13
  Moderátor
 • 1. Pokud mate vse nakonfigurovane spravne, pak Centrum zabezpeceni muze byt zastavene.

  2. Existuje malware, ktery dava takove hlasky, ktere uvadite (myslim ze to byl XPShieldSetup.exe). Pokud pred reinstalaci chcete udelat par pokusu, tak si projdete seznam vseho co startuje na zacatku (msconfig). Muzete si projet pocitac programem Spybot (safer-networking.org) s aktualizovanou databazi.

  S pozdravem

  Milos Puchta

  čtvrtek 10. února 2011 7:01
  Moderátor
 • Nektere antiviry staruji dlouho a pozde, to ale security center pise nikoliv ze neni nainstalovany ale ze nebezi - a po nabehnuti antiviru se uklidni
  MP
  čtvrtek 10. února 2011 8:24
  Moderátor
 • Ano, pane Puchto, mel jsem to vypnutý. Bylo to totiž stejný s antivirem od windows, stejně, jako s jinejma antivirama. Centrum zabezpečení prostě vždy po každým najetí do systému bylo vypnutý a muselo se restartovat. Mám licenci na eset smart security. Tak jsem ho nainstaloval a od tý doby mi windows update posílá instalaci microsoft essential antiviru, (píšu-li to správně), kterej jsem před esetem odinstaloval. Situace je tedy taková, že systém, jako takovej jede v pořádku, jen když centrum pokaždý restartuju. Tedy po každým zapnutí počítače. Logy aplikací a systému jsou čistý, vyjma hlášení, ohledně centra zabezpečení. Tak jsem si myslel, že když bude nějakej příkaz, kterej po zapnutí počítače centrum zabezpečení restartuje sám, potom bych s reinstalací ještě mohl chvíli počkat :)

  Teď se podívám na počítač Spybotem, podívám na starty programů po nastartování do systému a uvidím. Rád bych vydržel ještě aspoň dva tejdny. Mám rozdělanejch asi dvacet výkresů, který musím dodělat.

  Děkuju, Josef

  čtvrtek 10. února 2011 10:43
 • Díky Miroslave. Ještě se ujistím, že jsem porozuměl. Otevřel jsem poznámkovej blok, vepsal příkazy, uložil jako bat soubor a vložil do programů po spuštění. Ještě jsem to sice nezkusil, ale uvidím.

  Děkuju, Josef

  čtvrtek 10. února 2011 10:45
 • Ano, nicmene NENI to reseni ale obezlicka.

  MP

  • Označen jako odpověď Josef_kd čtvrtek 10. února 2011 13:36
  • Zrušeno označení jako odpověď Josef_kd čtvrtek 10. února 2011 13:36
  čtvrtek 10. února 2011 11:12
  Moderátor
 • Chápu. Jde o přechodné období.

  Díky, josef

  čtvrtek 10. února 2011 13:36
 • Porad mi nejde na um, proc system nenastavite tak, ze povypinate detekce v centru zabezpeceni a nastavite sluzbu bezpecnostniho centra do vypnuteho stavu. Pokud antivirovy program funguje, firewall mate nakonfigurovany a aktualizace prichazeji a aplikuji se jak maji, tak se po prechodnou dobu uz nemusite starat o nejake zapinani ci vypinani sluzeb.

  S pozdravem

  Milos Puchta

  čtvrtek 10. února 2011 15:17
  Moderátor
 • Rád odpovím. Ano, teď jsem to udělal, protože už mě to štvalo :) ALE... je to všechno pohled stran jedný mý otravný vlastnosti. Když něco má jí(e)t, tak, k čertu, ať to jede. Když mám televizi, která má slot na dekódovací kartu, tak ať schudnu, ty hábéčka prostě pojedou. Když má připojení z počítače, tak nač bych vstával v sobotu ráno na Autosalon, když si ho pak pustím z počítače přímo na ekran. Atd, atd. Mám v počítači 6ti kanálovou zvukovku, tak starý dvě reprobedýnky odkráčely do historie. A tohle je to samý. Jde prostě jen o jakousi infantilní neschopnost ustoupit hrubýmu násilí ze strany tupý(?) techniky. Já jsem přeci ten, komu to má sloužit :) Já vím, tady někde se už nejspíš rodí naivita, že?

  Zdravím, Josef

  čtvrtek 10. února 2011 21:14
 • Myslim, ze je treba rozlisovat co je podstatne a co neni. Jsou veci, ktere muzete "vypustit" a jine s klidem presunete na dobu, ktera neni vhodna na "produktivni cinnost". Jste zvidavy, a tak chcete, aby vsechno fungovalo. Lide z IT naopak casto vypinaji vsechno, co neni zapotrebi, co mohou postradat, nebo to, co bere vykon pocitace. To neznamena, ze by nebyli zvidavi, ale v korporatnim prostredi jsou jine nastroje na hlidani a zajisteni zabezpeceni (napr. nastaveni FW pres GPO, administrativni sprava AV, WSUS, aj)

  Operacni systemy a aplikacni software jsou v soucasne dobe tak velke a slozite "baliky", ze i pri peclivem testovani muze neco uniknout, co pak "ohrozuje"  zdravi uzivatelu a administratoru. Nekdy proste zvitezi "BUG" nad usilim administratora, a protoze je software uzavreny, nic s tim nenadela a musi pockat, az se uraci vyrobce software.

  S pozdravem
  Milos Puchta

  pátek 11. února 2011 8:47
  Moderátor
 • Josefe, s esetem se někdy podobný problém stane. Zajímavý, že jen s ním. Podívej se do registru a odstraň všechny případné zbytky předchozích antivirů.  

  A ještě doplněk k malwaru XPShieldSetup.exe zmiňovaný panem Puchtou. Když na obrazovce vyskočí hláška Hack Shield, určitě tam ten malware je. Nebo nějaký podobný. Bohužel ta hláška se objeví jen jednou a na moment, takže jí nemusíš zaregistrovat.

  Kalupinka

  pondělí 14. února 2011 20:21