none
Problém s restartem stanic po updatu z WSUS RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  nainstaloval jsem si WSUS server a a řeším tento problém:
  V politikách skupiny k Windows Update mám nastaveno:
  * Konfigurace automatických aktualizací: Povoleno - 4 - Automaticky stahovat a plánovat instalace, Den plánované instalace: 0 - denně, Čas plánované instalace: 7:00
  * Určit umístění intranetového serveru služby Ms Update: Povoleno - server.domena.local ...
  * Zakázat automatické restartování u přihlášených uživatelů po plánovaných instalacích automatických aktualizací: Povoleno
  * Ostatní položky: Není nakonfigurováno

  Přesto, že mám nastaveno zakázat automatické restartování ... tak uživatel dostane hlášku, že počítač byl aktualizován a je nutné jej restartovat - uživatel to může udělat ručně nebo do 5 minut se PC restartne samo. Problém je v tom, že uživatel nemusí být v danou chvíli u PC a může mít rozdělanou (neuloženou) práci.

  Nevíte někdo proč je položka Zakázat automatické restartování ignorována?
  Předem děkuji za radu.

  PS: Testoval jsem to na více stanicích mám pocit, že to někdy funguje korektně (hláška o nutnosti restartu stanice bez automatického restartu po 5min), někdy ne! Nevím, kde bych mohl dělat chybu?

  Předem děkuji za radu.

  MB
  pondělí 9. února 2009 13:40

Odpovědi

Všechny reakce

  • Nemas u nekterych aplikaci nastaveno deadline do kdy se MUSI nainstalovat?
  • mas nastaveno ze upozorneni maji dostavat i neadmin uzivatele (Allow non administrators to receive update notifications)?
  MP
  pondělí 9. února 2009 15:57
  Moderátor
 • Zdravím,
  upozornění nastaveno nemám... vycházel jsem z nápovědy, kde je řečeno, že se jedná o upozornění před stažením aktualizací ...

  MB

  Správa zásad skupiny Povolit zasílání oznámení o aktualizacích i uživatelům, kteří nejsou správci


  Cesta k nastavení:
  Konfigurace počítače/Šablony pro správu/Součásti systému Windows/Windows Update
  Podporováno na:
  Minimálně systém Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 nebo systém Microsoft Windows XP Professional Service Pack 1

  Vysvětlení
  Určuje, zda mají oznámení o aktualizacích dostávat i přihlášení uživatelé, kteří nejsou správci. Pokud je nakonfigurována funkce automatické aktualizace (ať již místně nebo pomocí zásad) na upozorňování uživatelů před stahováním nebo pouze před instalací aktualizací, bude upozorňován každý přihlášený uživatel.

  Pokud je stav nastaven na Povoleno, budou na nové aktualizace upozorňováni všichni přihlášení uživatelé.

  Pokud je stav nastaven na Zakázáno nebo Není nakonfigurováno, budou upozorňováni pouze přihlášení správci.

  Poznámka: Jestliže je zakázána zásada „Konfigurace automatických aktualizací“, nemá tato zásada žádný vliv.

  pondělí 9. února 2009 16:21
  • Označen jako odpověď keCZup1976 středa 11. února 2009 7:06
  pondělí 9. února 2009 16:24
  Moderátor
 • Nejsem si vědom, že bych nějaký termín nastavoval, ale kontrolou jsem zjistil, že cca 15 aktualizací má nastavený termín, který už vypršel. Nevím, zda některé aktualizace při schvalování si nastaví termín, ale každopádně jsem všude, kde termíny byly nastaveny nastavil žádný termín. Podle informací z odkazu, který jste uvedl:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc708585.aspx
  by to mělo (mohlo) být příčinou automatických restartů. Každopádně si to ještě otestuji.

  Díky za ochotu a radu :-)

  Přeji pěkný den

  MB
  úterý 10. února 2009 8:37
 • nezapomen oznacit prispevek za vyreseny prosim

  MP
  úterý 10. února 2009 9:06
  Moderátor
 • Ještě to otestuji a dám vědět a označím příspěvek jako vyřešený.

   

  MB

  úterý 10. února 2009 9:14
 • podivej se na klienty do souboru "windows update.log" (muze byt i bez mezery - dle verze), tam by melo byt videt zda byl reboot vynucen deadline instalaci

  MP
  úterý 10. února 2009 9:20
  Moderátor
 • Uživatel keCZup1976 napsal:


  Přesto, že mám nastaveno zakázat automatické restartování ... tak uživatel dostane hlášku, že počítač byl aktualizován a je nutné jej restartovat - uživatel to může udělat ručně nebo do 5 minut se PC restartne samo. Problém je v tom, že uživatel nemusí být v danou chvíli u PC a může mít rozdělanou (neuloženou) práci.

  V době kdy jsem aktualizace nechával probíhat v pracovní dny jsem zvýšil dobu resp. možnost odložení restartu z 5 minut na minimálně 35 minut.  Viz volba "Opakovat dotaz na restartování pro naplánované instalace"
  Tím uživatel který si odběhne na WC či jinam, má větší šanci restart odložit. Ovšem tam kde je v aktualizaci nastavena deadline to nepomůže a tušim že není ani možnost restart odložit...

  JN
  úterý 10. února 2009 13:24
 • Po otestování na jednom PC musím konstatovat, že to funguje tak, jak jsem si představoval, tj. pokud jsou zakázané restarty po provedení aktualizace, tak v žádném případě nesmí dojít k automatickému restartu PC s přihlášeným uživatelem. Chybou u mě bylo opravdu to, že jsem u několika aktualizací měl nastavený termín (který v době aktualizace stanic) byl už prošlý.
  Tímto bych rád poděkoval reagujícím, zejména Miroslav Prágl za ochotu i cenné rady.

  :-)  MB
  • Označen jako odpověď keCZup1976 středa 11. února 2009 7:07
  středa 11. února 2009 7:06
 • Zdravim Vas, mam jeste doplnujici dotaz - je tedy mozne, ze nektere aktualizace proste restart chteji a jine ne - ac deadline nenastavuji - ted posledni KB938127 ktery i v UpdateLogu.log uvadi deadline=0 ale... :

  * Criteria = "IsHidden=0 and IsInstalled=0 and DeploymentAction='Installation' and IsAssigned=1 or IsHidden=0 and IsPresent=1 and DeploymentAction='Uninstallation' and IsAssigned=1 or IsHidden=0 and IsInstalled=1 and DeploymentAction='Installation' and IsAssigned=1 and RebootRequired=1 or IsHidden=0 and IsInstalled=0 and DeploymentAction='Uninstallation' and IsAssigned=1 and RebootRequired=1" 

  Ackoli mam nastaveno v GOP totez, co "keCZup1976"

  Kdyz si v WSUS robrazim sloupec deadline je vsude NO, tak uz nevim kde je chyba. Zkontroloval jsem rsop.msc a je vse jak ma byt.

  Da se to nejak osetrit v registrech? Slysel jsem ze nejaky TWEAK to umi... 

  "EDIT: zkousim to ted na jednom stroji a z 30 postupne instalovanych (po jednom) security / critical  updatu chtely restart 2 o tom, ze se zbyle nainstalovali jsem nasel zminku jen v logu - vse beha hezky skryte. Hledal jsem rozdil aktualizaci co restart chtely i tech co nechteli a nenasel..., vsechy maji v popisu CanRequestRestart."

  Diky za rady, dost mne to trapi!!
  úterý 15. prosince 2009 14:22