locked
workgroup x homegroup RRS feed

 • Dotaz

 • Sice jsem se díval do nápovědy, ale moc jsem nepochopil jaký rozdíl mezi workgroup a homegroup, případně jaký je mezi nimi vztah.
  Proč se ptám? Máme v pidi firmě pidisíť ve které jako stanice slouží počítače s W2K a XP. K případné potřeby propojení používáme stejnou WORKGROUP a stejným způsobem máme do sítě připojený NAS. Když jsme na NAS nastavili stejnou WORKGROUP, tak počítadla s W2K a XP NAS vidí (např. otevřu okno "Síť" a NAS je zde vidět). Když ale stejnou WORKGROUP nastavím na počítači s W7, tak W7 NAS nevidí. Ping z W7 na NAS funguje, v síti není PDC ani jiný MS server.
  Děkuji předem za případné nasměrování správným směrem.
  pondělí 22. června 2009 5:28

Odpovědi

Všechny reakce

 • Bezi ti na nekterem z pocitacu sluzba "Computer browser" a mas na vsech povoleny NetBIOS nad TCP/IP?

  MP
  pondělí 22. června 2009 7:31
 • Díky za nápovědu, je pravda, že před cca 3 roky, jsme tu s "Master Browser a Computer browser" laborovali a od té doby na to nikdo nešahal, protože nebylo třeba. Podívám se a dám vědět.

  Existuje nějaký ekvivalent k příkazu "Browstat" z XP pro W7?
  pondělí 22. června 2009 13:35
 • obavam se ze browmon a browstat se dale nevyvinuly :(

  MP
  pondělí 22. června 2009 15:22
 •  

  Výsledek: v síti byla jedna zapomenutá XPčka se zapnutým "Computer browser" ostatní počítače mají prohledávání zakázáno (nepotřebujeme). Když se počítač s W7 nechal dost dlouho zapnutý onen hledaný NAS se nakonec objevil. "Browstat status" na počítači s XP hlásil nějaké chyby (bohužel jsem si je nenapsal). "Computer browser" jsem nakonec všude vypnul, tak jako to máme na ostatních počítadlech, protože při nepravidelném zapínání a vypínání to akorát zpomalovalo PC, tak jak se různě "Master Browser" přesouval mezi jednotlivými stanicemi.
  Díky za nasměrování na "Computer browser", pak už to šlo rychle.

   

  Ještě bych se vrátil na začátek dotazu, jaký je vztah mezi Homegroup a Workgroup? Nápovědu jsem četl, ale nějak mi uniká pointa. Kdy který typ použít? Jaký je mezi nimi vztah? Stačí nějaký odkaz (i anglicky), tak aby to i důchodce jako já, pochopil. Ještě jednou díky za přechozí nápovědu.

  úterý 23. června 2009 18:15
 • AFAIK zadny. Homegroup je nastupce workgroup postaveny na jine technologii.

  MP
  úterý 23. června 2009 18:27