none
Problém s přípojením před RD gateway RRS feed

 • Dotaz

 • Narazil jsem na takový dost otravný problém a nějak nemohu přijít na to, co ho způsobuje.

  Připojuji se k jednotlivým serverům k RDP přes RD gateway (z Windows 10). Připojím se k prvnímu serveru pomocí údajů které jsou jen pro tento server. Vše funkční. Připojení ukončím a chci se přihlásit k jinému serveru s jinými přihlašovacími údaji. Toto druhé připojení a ani žádné další k jiným serverům se však už nepřipojí s hláškou, že přístupové údaje nejsou správné. Mohu se snažit opakovaně zadávat nové údaje jak chci, ale neprojde to. Zjistil jsem, že se ve skutečnosti snažím přihlásit údaji od toho prvního serveru, protože pakliže se pokusím znovu připojit k němu, připojení ihned proběhne úspěšně a ani nemusím nic zadávat.

  Zatím jediné řešení které nyní mám je, že po skončení připojení k tomu prvnímu serveru musím restartovat počítač, pak se zas mohu připojit k libovolné jiné RD gateway. Ale opět po prvním úspěšném připojení se pak už nepřipojím k žádné jiné RD Gateway. Do restartu, což je velmi obtěžující.

  Neví někdo, kde to může zůstávat viset. Když se připojuji přímo před RDP, tak s tím problém není, dělá to jen při přístupu k RDP přes RD Gateway.

  čtvrtek 26. března 2020 16:40

Všechny reakce

 • A co jako prvni diagnostiku vzit standardni MS RDCMan (ne jen samostatny MSTSC) a tam zkusit  nastavit pripojeni na oba servery?

  Projde to?

  čtvrtek 26. března 2020 17:46
 • Ne, chová se to úplně stejně. Při pokusu o druhé připojení už se ukazují stále chyby ověření.

  Tyto přihlašovací údaje budou použiti k následujícím počítačům:

  1. FQDN (server služby Brána vzdálené plochy)
  2. FQDN (vzdálený počítač)

  Dole pod tím je uveden správný název doména\uživatel ale ať se snažím zadat správné heslo sebelépe, neprojde to.

  Jakmile restartuji počítač, okamžitě se k tomu druhému serveru připojím aniž bych musel přihlašovací údaje zadávat (jsou uložená). 

  A opět po odpojení druhého a pokusu o připojení k prvnímu serveru, tek který před restartem fungoval, tak nyní se k němu nepřipojím se stejnou chybou.

  Dnešní test s MS RDCMAN jsem dělal na jiném počítači, takže je vyloučena chyba konkrétního kusu.


  pátek 27. března 2020 8:11
 • RDGW obou vzdalenych pripojeni je stejna verze?
  pátek 27. března 2020 20:15
 • Ano, Windows Server 2016 Datacenter, aktuální.
  pondělí 30. března 2020 15:26
 • Takovy napad. Nezaskrtnul si zapamatovat prihlasovaci udaje?

  Zkus z Credential manageru vsechno relevantni vyhodit. A pri prihlasovani zkontrolovat, ze neni zatrzitko zapamatovat. Viz napr.https://www.tenforums.com/tutorials/92653-delete-saved-credentials-remote-desktop-connection-windows.html

  Nebo muzes upravit GPO, nebo lokalni GPO Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Security: "Always prompt for password upon connection" -  "Enabled"

  pondělí 30. března 2020 20:38
 • To bohužel nepomáhá. Ve správci pověření nemám uloženo nic. Pro připojení používám Remote Desktop Manager, kde mám uložený jednotlivé spojení. Zkusil jsem tedy zrušit uložená hesla, ale chová se to pořád stejně.

  1. Připojení - zadám účet, spojení OK

  2. Připojení zadám účet - neplatné údaje. Nepřihlásím se. Po restartu OK.

  sobota 4. dubna 2020 15:08
 • Nikdy jsem s tim nebojoval, ale tady nekdo radi vymazat stara spojeni z REG.

  https://helpdesk.yourofficeanywhere.co.uk/kb/a102/how-do-i-clear-the-password-for-remote-desktop-rdp-cached-credentials-i-am-never-asked-to-logon.aspx

  pondělí 6. dubna 2020 10:48