locked
dotaz na nutnou verzi Widnows 7 aby se mohli připojit k Windows 2008 serveru - vzdálená plocha RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  máme ve výstavbě od dodavatel windows 2008 server s terminálovým připojení pro naše firemní počítače . V současné chvíli se připojujeme ze starých PC s WinXPpro na starý server windows 2000 pomocí programu MSTSC - připojení ke vzdálené ploše.  Chtěli bychom si koupit nové notebooky a máme nabídku od firmy dell se systémem Windows 7 Home Premium. Ale nejsme si jisti a zatím nám nikdo přesně neodpověděl zda licence Home premium bude umět se připojit na Windows 2008 server a komunikovat s ním přez vzdálenou plochu (MSTSC).
  Chtěl bych vás tedy požádat o upřesnění zda pro naše nasazení bude Windows 7 Home premium vyhovovat. Nepotřebujeme přístup do domény. Jen tu komunikaci se serverem přez vzdálenou plochu.

  Děkuji
  čtvrtek 5. listopadu 2009 20:51

Odpovědi

Všechny reakce

 • KLIENT vzdalene plochy by mel byt ve vsech verzich Win7

  MP
  čtvrtek 5. listopadu 2009 21:17
 • Potvrzuji, co píše MP. Klienta (mstsc) máš ve všech edicích Windows.

  Na home verzích to nefunguje obráceně (tzn. nepřipojíš se do nich), ale to v tvém případě absolutně neřešíš.

  Přechod na Win7 přispěje i k vyšší bezpečnosti, protože mstsc Vista/7 -> Win2008 dokáže běhat v režimu vyššího zabezpečení.
  neděle 8. listopadu 2009 20:17
 • Jste si uplně jistý že tomu tak je?
  Moje zkušenost. Koupil jsem nový notebook s předinstalovanou W7 Home Premium. Nainstalovat jsem OpenVPN pro přístup do firemní sítě. Instalace byla úspěšná, nicméně jsem se nepřipojil na vzdálenou vplochu  konkrétního PC. Přitom na XP i Vista mi to spolehlivě funguje. Přihlašovací údaje byly 100% OK. Mnohokrát kontrolováno. Všechny potřebné služby zapnuty, alespoň jsem o tom přesvědčen. Prostě to nefungovalo.
  Nesouvisí to s tím, že u verze Home Premium je přímo uvedeno, že nepodporuje připojení k doméně? Také jsem byl přesvědčen, že se jedná o připojení na PC kde je tento soft instalován, ale zkušenost mám jinou. Prostě ať jsem dělal co jsem dělal, nefungovalo to. Byly mně doporučeny různé doplňkové programy, které to měly zabezpečit. To však odmítám. Konečným řešením, které jsem přijal bylo vrácení notebook s tímto systémem. Je to skutečně nelogické a neumím to vysvětlit, ale takové jsou moje zkušenosti. Pokud je to fakt, pak jakýkoliv notebook se systémem Home premium je k ničemu. Notebook je především používán pro práci mimo kancelář a tak by měl být proto vybaven.
  pondělí 11. ledna 2010 21:33
 • Ano.

  Takze odkud kam cim pres co jsi se pripojoval? Dejmetomu Windows 7 Home Premium na Windows 7 professional standardnmim mstsc.exe klientem z Win7 pres OpenVPN?

  Zkus nejprve overit pomoci

  telnet vzdalenypocitac 3389

  zda se ti chytne TCP pripojeni a zacne blinkat kursor

  MP

  P.S. neduplikujes http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windows7cs/thread/d4217b8a-1c0e-42cf-b522-4e1913b93a49 ???
  HOME edice v sobe NEOBSAHUJI SERVER VZDALENE PLOCHY. Tecka.
  úterý 12. ledna 2010 8:37