none
Per Device - Terminál 2008 RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj všem
  Rád bych o pomoc s licenci CAL, máme koupeno 10 calů, přičemž 6 calů se používá pernamentně (každý den) a zbývající 4 používají různí uživatele... kteří potřebují pracovat na terminálu řekněme jenom sem tam a ne pravidelně.

  Problém je v tom že nám tyto 4 licence zůstávají stále přiřazeny i když uživatel není přihlášen na terminál, díky čemuž se nepřipojí jiní. licenci musíme ručně tomuto zařízení odebrat a poté je vše jak má být.

  existuje nějaké nastavení které by automaticky licenci odebralo po odhlášení?
  děkuji za radu

  Michal
  úterý 23. září 2008 6:51

Odpovědi

 • Precetl jste si licencni podminky provozu terminalovych sluzeb?

  http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/licensing-terminal.aspx

   

  Asi ne, pripadne je necetl vas dodavatel.

  Vase pouzivani terminalovych sluzeb je v rozporu s platnymi licencnimi podminkami.

   

  TSCAL PerDevice je PRIRAZENA ZARIZENI, nikoliv uzivateli. Tzn. pracuje-li JEDEN uzivatel na 10 ruznych PC (PDA jednoucelovych terminalech apod.) a pouzivate-li rezim PerDevice TSCAL, potrebujete pro tohoto uzivatel DESET TSCAL.

  A naopak, na danem JEDNOM zarizeni muze s terminalem pracovat NEOMEZENY pocet uzivatelu.

   

  Pro podniky, ve kterych docchazi k castemu stridani zarizeni, pripadne jich jeden uzivatel pouziva nekolik (NTB, PC, PDA..) byla od W2003 zavedena licence TSCA PerUser, kdy je licence vazana na uzivatele. TJ. JEDEN uzivatel muze pouzivat NEOMEZENY pocet zarizeni a naopak, pracuje-li na JEDNOM zarizeni 10 uzivatelu potrebujete DESET PerUser TSCAL.

   

  Typ TSCAL licence je dan nakupem a vyplati se pred nakupem premyslet, ktery licencni model je pro danou aplikaci vyhodnejsi.

   

  Takze spravne reseni ve vasem pripade je dokoupit tolik PerDevice TSCAL, z kolika zarizeni terminalove sluzby pravidelne pouzivate.

  úterý 23. září 2008 13:40