none
Službu Windows Defender po aktualizaci Windows 10 na verzi 1511 nelze spustit

  Dotaz

 • Po aktualizaci na verzi 1511 mám u dvou počítačů stejný problém: služba Windows Defender se změnila ze "spouštět automaticky" na "spouštět ručně". Ručně spustit nejde, po chvíli se zase zastaví a zobrazí se hláška (viz obrázek). Pokud si dobře vzpomínám, žádný jiný antivirus jsem na tyto počítače neinstaloval. Každopádně v současné době už dlouho jsem používal jen zmíněný Windows Defender. Určitě to nějak souvisí s tou aktualizací, protože po návratu k předchozí verzi Windows 10 defender funguje normálně. Jeví se mi to jako poměrně nebezpečné chování té aktualizace, ale překvapivě jsem na žádných fórech nenalezl podobný problém.
  Setkal jste se s tím už někdo? Napadá vás možná příčina?
  středa 25. listopadu 2015 12:19

Odpovědi

 • 1. Asi jste nepatral na anglickych forech, protoze tam se problem resil v nekolika "vlaknech".

  2. Pokud na pocitaci v minulosti byl nejaky AV program (treti strany), pak po odstraneni tohoto programu jednoduchym odinstalovanim se problem nevyresi a musi se pouzit "odstranovac" (removal tool prislusneho vyrobce).

  3. Ve vlastnostech sluzby muzete nastavit automaticky start. Zaroven se musite podivat na zavislosti. Muze se stat, ze na pozadi nefunguje jina sluzba, na ktere je Defender zavisly.

  4. Aktualizaci muzete odinstalovat (pokud to jde) a pockat, az vyjde novejsi verze.

  5. Pokud se vyse uvedene moznosti neuplatni, budete muset zkusit stesti s nastroji Sysinternals. Ja bych osobne dal prednost odinstalovani 1511

  M.

  • Označen jako odpověď mttrn středa 25. listopadu 2015 14:53
  • Zrušeno označení jako odpověď mttrn středa 25. listopadu 2015 14:54
  • Označen jako odpověď mttrn středa 25. listopadu 2015 15:03
  středa 25. listopadu 2015 13:40
  Moderátor

Všechny reakce