none
problém v škole - eBeam pod W7 v doméne WS2008 - problém zdieľania plochy učiteľa RRS feed

Odpovědi

Všechny reakce

 • Co ti tam nefunguje?:) Co znamená rozchozený? Tobě tam nejde nainstalovat? Vždyť je to jenom program, ne? Nebo o co tam jde...tady nikoho s eBeam nejspíše nenajdeš=musíš nám popsat problém a my se ti pokusíme pomoci..
  úterý 16. března 2010 8:03
 • Dobrý,
  rozchodený znamená funkčný.
  V Windows XP program eBeam používal na zdieľanie pracovnej plochy učiteľa program NetMeeting, ktorý však už v W7 nie je. Keďže mám počítače ako W7 v doméne WS2008 je tu problém zdieľania pracovnej plochy (ostatné funkcie programu sú OK). Vo W7 by malo byť Centrum spolupráce, to na klientoch nevidím, možno preto, že mám doménu. Preto sa pýtam ako poriešiť zdieľanie plochy učiteľa pokiaľ možno cez eBeam (alebo iný program) pre klientov pod W7 v doméne WS2008.
  Ďakujem.
  Jana

  PS: Otázku  "Vždyť je to jenom program, ne?" ste si mohli odpustiť.
  úterý 16. března 2010 8:19
 • Vždyť je to jenom program bylo směřováno směrem na to, jestli tam náhodou nepoužíváte třeba nějaký HW od nich (ten whiteboard či co..).
  úterý 16. března 2010 8:22
 • Z Windows 7 byla funkce Centrum spolupráce odebrána. Místo toho zkus použít program Microsoft SharedView

  úterý 16. března 2010 8:35
 • K té vzdálené pomoci:

  nejdříve ji povol (Win+PauseBreak - Vzdálená nastavení - Vzdálená pomoc) a nastav tam, aby byla platná po dobu 99dní-tím docílíš toho, že nebudeš muset příliš často obnovovat ten soubor. Poté na té klientské stanici si dej vyhledat Vzdálená pomoc - Požádat - Uložit pozvání jako soubor - a zapiš si heslo. Z počítače, ze kterého budeš ten druhý ovládat se připoj znovu tím, že vyhledáš Vzdálenou pomoc - Nabídnou - Použít soubor pozvání >  tím se tam připojíš...

  Co zamrzí, je to, že nebude zapnuté AERO..
  úterý 16. března 2010 8:54
 • Centralne nastav RA pres GP: Computer Configuration, Administrative Templates, System, Remote Assistance.

  Povol UNSOLICITED remote ass.

  vice http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490839.aspx, http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/ff356868.aspx, http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprogeneral/thread/bfbfade0-c8cc-4670-b4fa-35b77b0f3828 etc etc.


  MP
  úterý 16. března 2010 9:05
  Moderátor
 • Ahoj,

  takze to presuvam sem.

  S NetMeetingom by som nebojoval - nie je to uplne idealne riesenie...

  1.) Pozrel by som sa na Microsoft SharedView
  2.) Pokial nie je problemom komerncne riesenie, pozrel by som sa na GoToMeeting (to je ale asi trochu overkill)
  3.) Pokial je cielom maximalne jednoduche a dostupne (a funkcne) riesenie, doporucujem TeamViewer (http://www.teamviewer.com/solutions/meetings.aspx) - niektore verzie su zdarma, pokial im napises, ze sa jedna o skolu, myslim, ze Ti ochotne daju aj pro verziu zdarma (velmi prijemny pristup). Nevyzaduje instalaciu (!), to je velke plus

  Martin
  úterý 16. března 2010 9:25
 • Reakcia na Mirek Pragl z ineho threadu :) SharedView vyzaduje Live ID LEN na hoste. Na pripojenie k session ale vyzadovane nie je. Pripajas sa cez web, takze to je hodne user friendly. Jedine obmedzenie (ale to nam musi povedat Jana, ci to vadi) je max 15 sessions.

  úterý 16. března 2010 9:28
 • No tak som SharedView vyskúšala. Áno, je potrebné ID Live, ono to funguje, ale potrebujem niečo jednoduchšie, čo by chodilo len v miestnej sieti lan (v tomto bol netmeeting jednoduchý aj pre učiteľov aj žiakov). Nie každý má totiž Live ID. (Možno by stačilo vyrobiť Live ID každému počítaču :) - to bol vtip)

  Skúste mi pomôcť so Priestor pre spoluprácu - ako rozchodiť ten, je potrebné urobiť mi to čo najjjednoduchšie.
  Ďakujem.
  Jana

  (Teraz pre maturity  asi hodinku nebudem môcť nič vyskúšať, zatiaľ píšte nápady, potom vyskúšam.)
  úterý 16. března 2010 9:39
 • Hele zacni Remote Assistance. Ta je ve Windows obsazena standardne, funguje. Nic nemusis instalovat. Spravuje se pres GP.

  Proc se neda pouzit?

  MP
  úterý 16. března 2010 10:00
  Moderátor
 • Ahoj,

  ako som spominal, SharedView vyzaduje Live ID len u Teba, nie u studentov (!) - tam staci len napisat, pod akym menom sa maju objavit.

  Nevyhodou\vyhodou je, ze SharedView funguje cez internet, takze sa moze stat, ze bude bezat pomaly. Ako to ale citam, tak Ty skor potrebujes nieco na lokalnej sieti. NetMeeting samotny bol nahradeny Windows Meeting Space (2-10 uzivatelov), ale bohuzial len vo Windows Vista, vo Windows 7 ho uz bohuzial odstranili :(

  Takze uprimne, moj nazor je, ze by si sa mala pozriet po 3rd party rieseniach - osobne mozem doporucit but OpenMeetings (http://code.google.com/p/openmeetings/) alebo TeamViewer (nevyzaduje instalaciu na klientoch), ale nieco built-in neexistuje ako priama nahrada NetMeetingu :(

  Dalsou moznostou (ale uz roky som to nepouzil) je Mikogo. Viacero ludi ho preferuje oproti TeamVieweru.

  Martin
  úterý 16. března 2010 10:14
 • 1:n - jeden prednasajuci, x ludi, ktory sleduju remote desktop.

  Pokial sa nic nezmenilo, tak remote assistance je primarne 1:1, alebo uz to funguje inak?

  Martin
  úterý 16. března 2010 10:15
 • 1:n - jeden prednasajuci, x ludi, ktory sleduju remote desktop.
  Aha, na to jsem se ptal v dupe tohoto prispevku, mam v tom zmatek. Nicmeneod toho je projekt or, ne? Pripadne Terminal Services, VNC (view only) atd atd.

  MP
  úterý 16. března 2010 10:35
  Moderátor
 • Teda tak som to aspon pochopil ja, netvrdim, ze to nie je pravda :)

  projektor = beamer, ale dotaz bol na eBeam :) Takze predpokladam, ze cielom je SW riesenie ;)

  Keby som to mal riesit ja, tak pouzijem Mikogo - 25 uzivatelov, zdarma, nevyzaduje klienta, staci len zadat session ID + nickname, pripadne SharedView, kde staci, aby mal LiveID prednasajuci (hostia zadavaju zase len nick).

  Nevyhodou obidvoch rieseni ale je, ze bezia cez internet a nie P2P - na to po pravde ziadne riesenie zdarma nepoznam :( Pride mi hodne velka skoda, ze MS odstanil Collaboration tools z Windows 7 - kedysi som na prednaske o Windows Vista z toho bol nadseny :(

  Martin
  úterý 16. března 2010 10:39
 • SharedView sa zdá v tejto chvíli najjednoduchšie. Je podobné NetMeetingu, až na to, že sa chodí cez wan a tak pri 14-tich klientoch sa uvidí ako bude bežať zdieľanie.

  Chcem sa ešte opýtať na službu "Ludia v mojom okolí" vo W7, na webe MS píše, že vo W7 má byť Priestor pre spoluprácu, ktorý má byť náhrada za NetMeeting, no ja to tam nikde nevidím, možno je potrebné niečo nainštalovať.

  .......
  (píšem o dve hodiny neskôr)

  takže už sa mi všetko podarilo rozchodiť, dokonca aj v eBeam (v programe eBeam som skúsila aby automaticky detekoval proxy a ako alias server som mu dala pevnú IP učiteľského počítača). Funguje nielen zdieľanie pracovnej plochy ale aj tabule, každý prispieva (môže, nemusí), je to fantastické, lepšie, než to bolo (mám v pláne učiteľom ukázať a pripraviť si ukážkovú hodinu).

  Funguje aj SharedView, znova som sa niečomu naučila :)
  Inak predtým som skúšala aj Skype a jeho zdieľanie pracovnej plochy - ale písmenká boli ťažko čitateľné.

  Ďakujem všetkým za snahu a ochotu pomôcť.
  Výsledok:
  eBeam chodí aj pod klient W7 v doméne WS2008, aj so zdieľanou pracovnou plochou.
  :)

  úterý 16. března 2010 15:00
 • Takze problem vyrieseny?

  Inak "Priestor pre spolupracu" (v CZ nazvoch sa bohuzial neorientujem) bude asi Collaboration, ten ale (bohuzial) uz vo Windows 7 nie je a nie je ani dostupny cez Live :( Posledny (resp. jediny) OS kde sa dal najst bola Windows Vista.

  Martin
  úterý 16. března 2010 15:06
 • Nuž problém je vyriešený.
  Inak na MS je http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/What-happened-to-NetMeeting
  tak preto som hľadala priestor pre spoluprácu.
  Ešte raz ďakujem.
  Jana
  úterý 16. března 2010 15:31
 • Rado sa stalo ;) "What happened to NetMeeting" je trosku zavadzajuci clanok, ale u linku vidno, ze sa to vztahuje len na Windows Vista. Jednalo sa o velmi sympaticku featuru Vista, ktoru ale nikto nepouzival (IMHO dovod preco bola odstranena)
  úterý 16. března 2010 15:36
 • Ještě by to chtělo označit odpovědi...:)
  úterý 16. března 2010 19:03