none
Aplikace nekomunikuje jako služba RRS feed

 • Dotaz

 • Situace:

  Vlastní aplikace napsaná v PowerBuilder11, která slouží jako komunikační prostředník mezi HW prvky a databází. Aplikace se připojí k DB a otevře port na serveru (standardně 4444, ale může být libovolně konfigurovatelný). Pokud aplikace běží jako standardní aplikace ve vizuálním režimu komunikace přes port mezi HW prvky probíhá. Pokud se však zaregistruje jako servis a spustí, tak potom komunikace mezi HW prvky neprobíhá. Toto se děje jen v ojedinělých případech (ze stovky instalací tak 4 instalace). Firewallem to není, komunikace je funkční pokud je aplikace spuštěná ve vizuálním režimu a problém se vyskytuje i na serverech, kde firewall není.

  V logu Windows ani v logu aplikace není nic, žádná chyba čeho by se dalo chytit a dál to řešit.

  ! Pokud aplikaci přesuneme do jiného adresáře (přejmenujeme adresář), zaregistrujeme jako službu, .... tak služba komunikuje. Odregistrujeme přesuneme do původního umístění, zaregistrujeme jako službu, ... služba nekomunikuje.

  Situace se vyskytuje na různých serverech: W2008R2, W2003/32bit

  Jediný společný znak je, že se jedná o servery provozované na VmWare a problémy se vyskytují cca 2 měsíce zpětně, dříve se nevyskytovaly.

  Díky za jakýkoliv nápad.


  • Upravený asx-smi čtvrtek 27. února 2014 14:19 oprava překlepů
  čtvrtek 27. února 2014 12:58

Odpovědi

 • Ach jo,

  jak je člověk starý, tak se stejně nechá vždycky nachytat. Až zase někoho uslyším jak říká: "My jsme v kódu nic neměnili už alespoň několik měsíců." Znamená to asi toto: "Klikali jsme všude jak kreténi, pak jsme to zavřeli, no a nakonec jsme dali ANO".

  Takže problém byl v aplikaci. Chyba zavlečená před několika měsíci vyplavala postupně napovrch postupně, jak zákazníci aktualizovali systém.

  • Označen jako odpověď asx-smi čtvrtek 20. března 2014 8:33
  čtvrtek 20. března 2014 8:32

Všechny reakce