none
SBS 2008 exchange a Outlook 2013

  Dotaz

 • Ahoj všichni,

  potýkám se momentálně s následujícím problémem. Na menší školní síti je SBS 2008. Na serveru je nainstalovaný pop3 konektor, který zajišťuje propojení emailových schránek uživatelů v doméně se schránkami hostovanými mimo síť na hostingu. Dnes jsem nainstaloval na všechny pc office 2013 a když jsem chtěl vyzkoušet Outlook tak jsem se potýkal s chybou, že outlook se nemůže připojit k exchange schránce uživatele, jelikož exchange server zablokoval verzi outlooku(něco ve smyslu že verze outlooku není podporovaná). Jediné provizorní řešení bylo v outlooku nastavit přímo účet směřující na hosting.

  Rád bych tento problém vyřešil nějak komplexně. S emaily budeme přecházet pod Office 365 E1, tudíž budou hostovány přímo u microsoftu. Nejlepší řešení by bylo pokud bych mohl emaily opět propojit uživatelům přímo na serveru a nemusel je obcházet a outlooky nastavovat ručně.

  Otázka zní jak vyřešit problém s blokováním outlooku 2013 fungujícím pod exchange?

  neděle 16. listopadu 2014 23:16

Odpovědi

 • mohl bys nasdílet screenshoty s těmi chybovými hláškami o blokaci Outlooku ze strany Exchange? Je ten Exchange aktualizovaný na poslední SP a všechny aktualizace?

  problém je podle mne někde jinde protože Office 2013/Outlook 2013 jsou naprosto bez problémů kompatibilní s Exchange 2007

  viz následující odkazy:

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee624351(v=office.15).aspx#section10

  http://office.microsoft.com/en-gb/products/office-system-requirements-FX102921529.aspx#Suites


  Michal Zobec | IT Consultant, Lightning Group Company | Michal Zobec: Blog | Michal Zobec: Virtuální PC Blog | Můj profil na LinkedIn
  V případě, že se vám zdají moje příspěvky užitečné, označte je prosím.
  Pokud vám moje příspěvky poskytly řešení vašeho problému, označte je jako odpovědi.

  pondělí 17. listopadu 2014 2:15