none
MS Access: Při vytváření tabulky v návrhovém zobrazení nemohu nastavit typ datového pole pro číslo

  Dotaz

 • Ahoj, potřebuji poradit s tímto problémem. Před pár dny jsem nainstaloval MS Access 2016 na Windows 10. Poprvé vytvářím nové tabulky v nové databázi. Když vytvořím v tabulce pole typu číslo, vidím ve vlastnostech pole jako "Velikost pole" výchozí hodnotu "Dlouhé celé číslo". Pokud jej chci změnit, kliknu na roletku v buňce "Velikost pole", ale zobrazí se mi prázdný seznam. Nevidím v něm žádnou položku. Jsem schopen kurzorem po seznamu procházet, jako by tam nějaké položky byly, ale není nic vidět a nelze nic zvolit. Tedy abych byl přesný, zvolit lze libovolný řádek, ale v buňce není pořád nic vidět. Jako by byly položky psány bílým písmem. Nevíte, co s tím?

  Díky

  pondělí 13. června 2016 7:41

Odpovědi

Všechny reakce

 • Problem bohuzel potvrzuji (nevim ale, co s tim).

  MP

  pondělí 13. června 2016 10:12
 • Co na to rika MS? Pokud mistni MS nevi a potvrzuje problem, mel by pripad eskalovat vyse, pokud jiz tak neucinil.

  M.

  středa 15. června 2016 5:25
  Moderátor
 • Bohužel problém stále není vyřešen, na telefonické podpoře AnswerDesk jsem se dozvěděl, že Access je podporován pouze jako firemní produkt a musím tedy kontaktovat firemní support. Tam musím ovšem zaplatit za podporu nad rámec toho, co jsem si zaplatil za licenci pro jednotlivce.

  Fakt nevím, proč si platím licenci na SW, na který neexistuje podpora a obsahuje chybu, se kterou je pro mne zcela nepoužitelný. Holt si svůj problém vyřeším v jiné aplikaci a licenci na další rok už nezaplatím.

  pondělí 27. června 2016 11:45
 • Dobrý den,

  taky mám tento problém. Problém vyvstal ihned po instalaci posledních aktualizací Windows 10, konkrétně se jedná o tyto aktualizace:

  KB 890830

  KB 3149135

  KB 3167685

  KB 3163018

  Odinstalovat se mi podařilo pouze tu poslední, ale problém to nevyřešilo. Ale jsem si jistý, že to má na svědomí některá z nich. Access mám na dvou počítačích, oba s Win 10. Problém jsem zjistil na jednom z nich, který již byl aktualizován. Přeinstaloval jsem Office a nepomohlo to. Tak jsem se na to podíval v druhém PC. Ten moc nepoužívám a tak nebyl Win nebyly aktualizovány. Access šlapal v pořádku. Tak jsem provedl aktualizaci win 10 a znovu spustil Access. Ihned se objevil identický problém - nejde nastavit vlastnosti pro "číslo".

  středa 29. června 2016 9:56
 • Tak to dava "nadeji" zatlacit pres podporu W 10.

  Co se tyce aktualizaci, tak je dobre si projit popisy a najit vinika podle toho, na co aktualizace miri (Myslim, ze 890830 muzete vzit jako posledni pri "pruzkumu".)

  Zkuste take EN fora, vic hlav vic vi.

  M.

  středa 29. června 2016 15:58
  Moderátor