none
PIL RRS feed

 • Dotaz

 • Máme jako škola MS PIL. Chtěl jsem si z webu stáhnout instalační DVD/CD W7, a mám problém: na https://www.microsoft.com/licensing/servicecenter/Administration/AddOpenLicense.aspx to po mě chce Licenční a Autorizační číslo (poté co jsem zadal email). Držím před sebou smlouvu z Oct 01 2009, kde se o ničem takovém nepíše.

  Ve smlouvě je také uveden u W7 typ klíče u W7: KMS, což by měl být Key Management Servis. Píše se tam však, čemuž moc nerozumím, že musím mít minimálně 25 PC se systémem Vista. Já jednak nemám vistu ani jednu, W7 máme zatím tři - znamená to, že na W7 stejně v rámci této licence nedosáhnu?

  Děkuji, jestli někdo poradí

  pondělí 28. června 2010 10:18

Odpovědi

 • U W7 jsou v rámci multilicencí v distribuci dva klíče. Jeden klíče je typu KMS a ten je určen pro KMS službu, která automaticky provádí aktivace vašich OS Vista nebo W7 (dnes již i Office). Tato služba se ale spustí a začne aktivace provádět až když se v síti objeví 25 klientů nebo 5 serverů. Pokud takový počet nesplňujete, musíte si zažádat o tzv. MAK klíč. Ten je v rámci multilicencí určen pro jednotky PC s Vista nebo W7.

  Konzultujte toto se svým dodavatelem licencí, pokud toto neví, změňte dodavatele :-).

  čtvrtek 23. září 2010 11:11