locked
Jak změnit "Veřejnou síť" na "Domácí" nebo "V zaměstnání" ??

  Frage

 • Mám ve sčotu 2 síťovky - jedna do internetu, druhá přímo do dalšího počítače.

  V Centru síťových připojení jsem po instalaci W7 tu internetovou dal jako "Síť v zaměstnání", u druhé síťovky jsem se ale uklepl a místo "Domácí síť" jsem dal "Veřejná síť". Jak toto změnit??

  Zatímco v centru síťových připojení můžu kliknout na "Síť v zaměstnání" a kdykoli to změnit, "Veřejná síť" se neprobarvuje jako odkaz a NEJDE na ni kliknout a změnit to! Přitom pokud otevřete nápovědu, tak pod heslem "Volba síťového umístění" je obrázek centra s veřejnou sítí a tam to JE modře probarveny - jako odkaz!

  Je to bug nebo feature?

  Mittwoch, 2. Mai 2012 04:15

Antworten

Alle Antworten

 • Nikdo nemáte v kompu dvě síťovky? Na replikaci tehoto problému je to asi třeba...

  Teď jsem to zkusil změnit i na jinym kompu, kde jsou dvě síťovky - tam bylo nastaveno 2x Domácí síť, na jednu z nich jsem klepl, změnil na Veřejná, a ouha - odkaz zmizel! Jakmile jednou veřejná, tak už navždy??

  Tohle mi Welký Bille (Steve) vysvětli!

  Mittwoch, 2. Mai 2012 17:45
 • Mittwoch, 2. Mai 2012 19:00
  Moderator
 • Potvrzuju že u síťovky připojené k jinému PC, pokud je síť nastavena jako "Veřejná", není možné tuhle hodnotu změnit. Normálně je hodnota aktivní odkaz na změnu nastavení, ale v tomto případě je neaktivní, pro usera stejně jako pro lokálního  nebo doménového administrátora...

  Moderátore, odkazy typu návod jak se nastavení provádí nám nepomůžou, když nám chybí cesta, jak nastavení změnit!

  Dienstag, 11. September 2012 09:24
 • a co celé to připojení odstranit (poklepáním na ikonu vedle názvu sítě a zvolit "sloučit nebo odstranit síťová umístění) a pak to znovu nakonfigurovat?

  Mittwoch, 12. September 2012 06:19
 • No nevim.

  Ja 2 sitovky mam - kabelovou a Wifi. WiFi vede na internet, kabel do jine site. Bez problemu mohu u libovolne site prechazet mezi typem - public, home, work.

  Jedina vyjimka z tohoto pravidla je, pokud rozpoznavaci system sit "nerozpozna" - pak je oznacena jako Unidentified Network a typ takove site je vzdy public.

  Popis a nastaveni profilu site se uklada do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles , kde kazda sit ma svuj GUID. Takze teoreticky muzete zmenu provest tam.

  Pokud vas zajimaji technicke informace (napr. co vsechno se pouziva pro detekci sitoveho profilu), pak doporucuji http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2010/09/08/network-location-awareness-nla-and-how-it-relates-to-windows-firewall-profiles.aspx


  Donnerstag, 13. September 2012 08:38
 • Takže pro zajímavost jsem toto řešil náhodou u Windows 8. kdy mě nadrzo win nastavily veřejnou síť, asi bo nepoužívám DHCP.
  Každopádně to jde natvrdo změnit v registrech jak je popsáno výše a to najít si v daném podklíči svůj název připojení "profile name např. SÍŤ3" a tam v položce "category změnit na hodnotu 1" pak zakázat síťovku a následně povolit :-)

  Dienstag, 12. Februar 2013 08:10
 • Site se standardne prirazuji do profilu pres group policies (Computer-Windows Settings-Security Settings-Network...)

  MP


  Dienstag, 12. Februar 2013 15:11
  Moderator