none
אופן שאילת שאלה ובעיקר סגירת שירשור RRS feed

 • דיון כללי

 • בוקר טוב.

  כמה נקודות למחשבה...

  העבודה בפורום של מייקרוסופט מאפשרת דברים שבפורומים אחרים אין (לא שהממשק נוח בעיני או יעיל ויש הרבה דברים חסרים שנהוגים בפורומים/קהילות ואין כאן אבל זה לא הדיון). למשל השימוש בסימון של סוג ההודעה וסגירת שאלות על ידי סימון.

  הבעיה היחידה היא שאנשים ל הטמיעו עדיין את אופן השימוש ככל הנראה. עברתי כרגע על כמה שרשורים שכולם הסתיימו בסגנון "תודה הצלחתי". מצד אחד כמובן זה המצב הטוב ששרשור מסתיים כמובן באמירת התודה ושהבעיה נפתרה. עם זה ניצול של סימון "תשובה" או סגירת שרשור היה חוסך ממני כרגע (ואחרים כמובן) להיכנס לשרשורים שכבר נתנו בהם תשובות ושואל השאלה מרוצה ופתר את הבעיה.

  * יש לי מעט בעיה אם שכנוע אנשים לסמן את התשובה כתשובה נכונה על מנת לקבל ניקוד והטבות כאלה או אחרות ממייקרוסופט. מטרת הכניסה לתמוך ולעזור צריכה להיות "טהורה" אם הדבר אפשרי :-). תמיד הציק לי מעט כשראיתי את ההשקעה הגדולה בניסיון לגרום לאנשים לסמן תשובה כנכונה ושאלתי עצמי מה הסיבה האמיתי לעזרה. אבל אולי בכל זאת הודעה נעולה או סגירת הודעות על המנחים בפורום או כל הודעה קבועה בחתימה שתוסכם על ידי המשתמשים... או כל פתרון אחר יהיה מומלץ כדי לסגור שרשורים :-)

  בפורומים אחרים בממשק יותר נוח (לטעמי) אין בעיה כזו. נושא ההודעות נראה בבירור וכך הודעה מסכמת יכולה להיות הודעת התודה של השואל. כאן לצערי מישהו חשב שאנחנו עדיין עובדים במהירות של 54 kb אולי. לכן עלי לטעון את ההודעות בנפרד כדי לראות את השרשור עצמו. ואז עלי להיכנס לתוכן ההודעות ולא רק לראות כותרת. למעשה אין משמעות לכותרת כי תמיד מגיעה עם התוכן. הרעיון בכותרת לרמוז על התוכן ולמנוע את הצורך להיכנס לתוכן לא מתאים...

  ** אפשר להכין או להסתמך על אחד המדריכים באינטרנט להכין מדריכון קצר של "אופן שאילת שאלה ובעיקר סגירת שרשור"

  *** הייתי שמח לדעת מה הצורה הרשמית (אם קיימת) להעביר הודעה למנחים של הפורום (כגולש בפורום ולא אישית כי יש לי קשר לאחד המנחים למשל). למשל הודעה זו לא הייתי שם בפורום אלא רק מעביר בצורת מסר אישי. אולי פספסתי אבל לא ראיתי שקיים משהו כזה. אם אין אפשרות מובנית אז אולי זה משהו שצריך להיות חלק מהחתימה בפורמט הקבוע המומלץ שדיברתי מעל?!?

   

  גלישה מהנה,

  יום שני 24 ינואר 2011 07:28
  מנחה דיון

כל התגובות

 • שמע- טוב שכתבת את ההודעה הזו.

  גם לי יש תחושה של היעדר "בעל בית" בניגוד למה שאני רגיל באתרים חלופיים (אני מנהל את פורום בסיסי נתונים בתפוז- למי שלא יודע).
  כלומר- אני מכיר אישית את המנהלים ממפגשי ISUG, אבל לרשת יש חיים משלה..

  לגבי סגירת שירשורים- לא הייתי מודע לאופציה הזו עד כה, והרעיון נשמע טוב; אלא שהבעייה היא שהקבועים בפורום הם אלו שעונים ועוזרים, ואלו ששואלים הם מזדמנים והם יהפכו למומחי SQL לפני שיהפכו למומחים לכתיבה בפורומים של מיקרוסופט ויבינו שיש לסגור שירשורים שהתקבלה בהם תשובה מספקת..


  Geri Reshef http://gerireshef.wordpress.com
  יום שני 24 ינואר 2011 11:38
 • למי שהוגדר כ Moderator של הפורום יש יכולת לשנות סטטוס של שרשור ולסמן תשובות.

  אני נמנעתי עד כה מלעשות זאת כי נראה היה לי שהתכונה מיועדת לשואל השאלה ולא למנהל הפורום.

  אם אני טועה, ונראה למשתמשי הפורום שיש בכך תועלת, ואין לכם התנגדות עקרונית שמנהל "יחליט" בשביל השואל אם שאלתו נענתה, נשמח לסמן התשובות שנראות לנו ולסגור השרשור.

  מה דעתכם?


  Ami Levin, SQL Server MVP. CTO, DBSophic LTD. - http://www.dbsophic.com/ --Performance is the most significant driver in maintaining data and service availability.--
  יום שני 24 ינואר 2011 12:32
 • עמי ישנם מקרים חד משמעיים שאינם ניתנים לספק אם צריך או לא צריך לסגור אותם. למשל כשהשואל שאלה אומר תודה מפורשת ושקיבל תשובה ופשוט אינו מכיר את האופציה למשל של סימון התגובה כתשובה.

  כו כן אפשר להוסיף הודעה קבועה שתשב למעלה הכוללת הוראות: אופן שאילת שאלה ובעיקר סגירת שירשור . דרך אגב בתפוז למשל זה קיים ובכל פורום אחר פעיל זה קיים. בניגוד לגרי לא רציתי להגיד במפורש פשוט שם של פורום אחד ולא אחר :-)

  * :-) כן גם אני מהעוזרים בפורום שגרי מנהל שם (ובעוד כמה פורומים) תחת אותו כינוי אני חושב... וכן גם אני בקבוצת ה ISUG וכלנו מכירים משם :-) (גרי יושב בדרך כלל משמאלי כמה כיסאות)

   

  יום שני 24 ינואר 2011 18:06
  מנחה דיון