none
באיזה שרת אני אמור להשתמש שאני משתמש במע"כהפ WIN7 אולטימייט RRS feed

 • דיון כללי

  • שלום לכולם:
  כמשתמש יחסית חדש שמעולם לא למד רק מתוך ספרות מחשב.באיזה שרת אמור להשתמש ?ואיך בכלל מגדירים את השרת? ואטאיני משתחצן אבל כן אני קצת קורא אנגלית וייש לי גם תורגמון האנגלית או המילים במחשב מילים קשות להבנה זו אנגליתטכנית וכן..קשה לי עם זה.וקצת כואב שממיטב המוחות הם ישראלים ולבטח יהודים,ובמקום לדאוג קודם כול לישראלים שלא הכי קוראים אנגלית אז בכול השפות מונגולי ואירנית קאזחית ואוזבקית תמצאו רק עיברית בקושי היום עוד יחסית טוב, אבל יכולתם לא לוותר על הגולש הישראלי שמדברים על גאווה ישראלית למען נתח גדול יותר של כמות גולשים במדינות שבהם מליוניםהכול יכולתם לעשות הכול כמעט בעברית והייתם קוצרים פירות עסיסיים.כי תשימו לב מי רוב ההאקרים התותחיםאו ישראלים שאנגלית זו שפה ראשונה שלהם.או סתם מיצרי שגרם למהפכה במיצרים למה? לי ייש לו הכול בערבית מצריבה ועד שרת או נתב.ואחד כמוני שממילא חי מת שלא צריל להדליק את האור בכדיי לחוש שאני חי בחושל או בעלטה ומבקש למות תקראו בבלוג שניסיתי לכתוב. על האומללות שלמות זה לנוח בישבילי וןאילו לא היה לי את המחשב כבר לא הייתי כאן אני מחזיק ועסיק את עצמי רק במחשב עם כול הצרות והגורל שמסרב לדעוך אסיים בעבות שקטה ואם תוכלו לעזור לי קצת אשמח תודה
  E.B.S
  • שינה את הסוג Meir Pinto יום ראשון 01 מאי 2011 07:29
  • נערך על-ידי Meir Pinto יום ראשון 01 מאי 2011 07:57 *************************
  יום ראשון 24 אפריל 2011 15:24

כל התגובות

 • שלום אליקו,

  ראשית, השאלה שלך (הראשונה) היא לא נכונה כל כך. זאת פשוט משום שאתה לא אמור לשאול "איזה שרת להתקין אם יש לי מערכת הפעלה X", אלא אתה אמור לשאול "איזו מערכת הפעלה אני יכול להתקין על שרת X".

  מערכת הפעלה (במיוחד ווינדוז) אתה יכול להתקין כמעט על כל שרת שיש בשוק היום. כי שרת זה סך הכול מחשב.

  שנית, אתה נמצא בפורום הלא נכון לדעתי כי זהו פורום שמתמקד ב-SQL Server ונראה שאתה צריך עזרה במערכות הפעלה ושרתים שזה בפורומים אחרים.

  שלישית, לגבי שאלתך השנייה הפילוסופית-פוליטית-פטריוטית, הרשה לי להגיד לך שאם אתה מתכוון באמת להיכנס לענייני מחשבים, זה לא באמת משנה מאיזו מדינה אתה, אתה חייב ללמוד אנגלית ברמה טובה. זאת פשוט כי, אין מה לעשות, תיכנות זה באנגלית, וכל המושגים הטכניים שקשורים לזה גם הם במקור באנגלית. אז אין ברירה באמת. אם אתה לא מסתדר עם זה, תשאיר את זה למי שכן.

  נ.ב.
  אני נאלץ לחלוק עם טענתך לגבי זה שרוב ההאקרים התותחים הם ישראלים. רק בגלל שאיזה ישראלי אחד פרץ לפנטגון (ותפסו אותו אגב) לא אומר שכל ההאקרים שיכולים לפרוץ לפנטגון הם ישראלים.
  לדעתי הרוסים והקוריאנים הם הפורצים הכי מומחים אבל זו רק דעתי וכל השיחה הזו בכלל לא רלוונטית ולא קשורה לפורום הזה. 


  Eitan Blumin; SQL Server Consultant - Madeira Information Technologies; Blog: http://www.madeira.co.il/author/eitan/
  יום שלישי 26 אפריל 2011 08:29
 • איתן... תציץ רגע בשם הפורום :-)

  SQL Server

  שרת = תוכנה ו/או חומרה הנותנים שירות לתוכנות ו/או חומרות אחרים (זה לא פירוש משויידק אבל אם צריך להגדיר במשפט אחד מהוא שרת אז כרגע זה ההסבר הכי מתאים שמצאתי).

  כאמור SQL הוא שרת מסדי נתונים :-). זהו שרת לכל דבר ועניין.

  ישנם מספר רב של שרתי מסדי נתונים והשאלה איזה מהם אפשר/מומלץ להתקין במערכת הפעלה מסוימת היא שאלה טובה מאוד :-) פורום זה נועש לשרת SQL ולכן השאלה במיקום נכון ומדוייק. כמובן שאם תשאל בפורום שרת אחר אתה עלול לקבל תשובה שהשרת שהם עובדים איתו הכי טוב וכאן יגידו הרוב ששרת SQL הוא הכי טוב :-)

  תלוי את מי שואלים והיכן שואלים

   

  ולשואל השאלה:

  להערכתי שלושת שרתי מסדי הנתונים הנפוצים בשוק הם SQL,MYSQL ואורקל
  את שלושתם אפשר להתקין במערכת ההפעלה שלך (וגם ב XP) ללא בעיה. אבל... דרישות המשאבים של תוכנות אלו גבוהות ויש להתחשב בזה. כמו כן כדאי לציין שלשלושת השרתים הנ"ל יש גירסה חינמית (MYSQL בחינם בכל גרסה). הגרסאות החינמיות אמורות להספיק לך ככל הנראה.

  הגרסה החינמית של SQL נקראת:
  sql express

  הגרסה החינמית של אורקל נקראת:
  Oracle Database 10g Express Edition
  שים לב שהמספר 10 אינו גיגה כנראה :-) אלא גרסה וישנה כבר גירסת הבטא ששמה הוא:
  Oracle Database 11g Express Edition (11.2)

  כאמור MYSQL תמיד בחינם וגם עם קוד פתוח

  * אצלי על אחד משרתי הפיתוח מותקנים כל השלוש והם עובדים נהדר במקביל :-)
  אבל טוחנים לי זכרון במחשב כמו פיל ששותה מים (פיל יכול לשתות כ 200 ליטר במכה למי שמעוניין לדעת לפי הניישיונל גאוגרפיק)

  ** הערה: לא היה לי כוח לעבור על ל השאלה שלך אליקו :-(
  תסה להישתמש מעט בפסיקים והפרדה של שורות. ההודעה שלך מפחידה :-) פיסקה אחת ארוכה בטקסט בולט לי רווחים.

  יום רביעי 27 אפריל 2011 18:29
  מנחה דיון