locked
תקלה - אקסל משנה נוסחאות ולא שומר נתונים RRS feed

 • שאלה

 • שלום רב,

  שמי מירב שטרן, לאחר חודש של מאמצים לפתור תקלת אקסל - ולאחר שמיציתי את כל האפשרויות לקבל פתרון או תמיכה מתאימה ממייקרוסופט לבעיה שלי עם האקסל - אני פונה אליכם בניסיון נואש אחרון לפני שאצטרך בלית ברירה לשלם סכום שמאוד קשה לי להרשות לעצמי לשלם אותו על מנת לטפל בבעיית אקסל במחשב שלי.  

  מידע מקדים:

  1. המחשב שלי הוא מחשב חדש בן חצי שנה, מחשב DELL מדגם LATITUDE מעבד I5
  2. על המחשב הותקנה עם הרכישה תוכנת WINDOWS חדשה מקורית
  3. על המחשב הנייד שלי הותקנה תוכנת אופיס 2007 בסיסית משהו שמצאתי באינטרנט – לא מקורית.
  4. אני עובדת עבור חברה גדולה על כמה קבצי אקסל מורכבים – בחברה רק אני והבוס שלי עובדים על קבצים אלו – חשוב לציין – הבוס שלי עובד עם תוכנת אופיס 2003 ואני עם תוכנת 2007 במחשב שלי הנמצא בחברה – שתי התוכנות הנ"ל מקוריות. את הקבצים שאני עובדת עליהם אני מעבירה מהחברה אל המחשב הנייד שלי, כלומר – פעם עובדים על הקבצים הללו במחשב הנייד שלי, פעם במחשב המקומי שלי בחברה ופעם הבוס שלי פותח אותם ועובד עליהם מהמחשב שלו.

  יש לציין כי גם לפני שאני התחלתי לעבוד על הקבצים הללו - עבדו כך במשך שנים בחברה – פתחו ועבדו עליהם פעם בגרסת אופיס 2003 ופעם בגרסת אופיס 2007.

  1. לאחר 4 חודשים שהכל עובד מצוין, אני מעבירה את הקבצים הלוך ושוב מן החברה ואליה – אני מתחברת לשרת מיקרוסופט "OFFICE365" (SHAREPOINT) ומיד לאחר שהטכנאי של אופיס 365 מתקין לי כל מיני עדכונים והתקנות שונות על המחשב שלי – יום למחרת אני מבחינה בבעיות ושיבושים שנוצרו באקסלים שלי, כפי שאתאר מטה.

  יש לציין – הקבצים בהם חלו הבעיות לא הועלו אל השרת OFFICE365 !!! אבל מאז התקנת העדכונים החלו הבעיות לצוץ אצלי בקבצי האקסל שיושבים  על כונן C

  1. לאחר שיחות רבות חוזרות ונשנות עם טכנאים, אנשי תמיכה ואנשי מייקרוסופט ושירות לקוחות של מייקרוסופט – הובטח לי כי לאחר שארכוש אופיס חדש מקורי – אני אקבל את כל התמיכה והעזרה להבנת הבעיה באקסל כי תהיה לי אחריות מלאה למשך 3 חודשים ואז יוכלו לנסות לעזור לי – אכן עשיתי כך ורכשתי אופיס 2013 מקורי והוא הותקן על המחשב הנייד שלי. אך לאחר שפניתי לתמיכה של מייקרוסופט – התומך הטכני עשה כל שביכולתו לעזור לי אך לא הצליח למצוא את המקור לבעיה. ותמיכה טכנית מתקדמת – כבר לא מגיעה לי לפי מה שהבנתי ולאחר שיחות רבות שניסיתי לבקש אותה.

  תיאור התקלות: 

  א) קובץ אקסל כבד השוקל כ 60 מגה, בעל הרבה מאוד גיליונות, שאני עובדת איתו ומזינה בו נתונים ונוסחאות - הופיעו בו 2 תקלות:

  1. בתא BQ82 - פעמיים חל שיבוש - פעם ראשונה נכנסה לי נוסחה מתא זה בגיליון מסוים לכל שאר הגיליונות ופעם שנייה - לאחר שהזנתי שוב את כל הנתונים מההתחלה - נכנסה לי באותו תא נוסחה מגיליון אחר לכל שאר הגיליונות (לתא הספציפי BQ82 ).

  2.  תקלה שנייה באותו קובץ כבד היא היעלמות נתונים – באחד הגיליונות שבו הזנתי נתונים ידנית (לא נוסחה או משהו מורכב, רק מספרים) ולאחר ששמרתי אותו כרגיל ופתחתי אותו ביום שלמחרת במחשב הנייד שלי – אני רואה את הנתונים, אני סוגרת את הקובץ ומעבירה אותו עם דיסק און-קי למחשב של הבוס שלי (שעובד עם אופיס 2003) ואנו המומים לגלות שבאותו קובץ - הנתונים אינם! אנו מסתכלים שוב על הקובץ שבמחשב שלי - והם כן מופיעים עדיין אצלי במחשב הנייד בקובץ - אבל לאחר העברת הקובץ אל המחשב שלו – הם אינם!

  ב) קובץ אקסל נוסף שחל בו שיבוש - קובץ הרבה יותר פשוט – כ 2 מגה – עבדתי עליו מהמחשב הנייד הפרטי שלי (בכונן C) – ולאחר ששמרתי (כמה פעמים!!) אני סוגרת את הקובץ, ולמחרת כאשר אני פותחת אותו אני מגלה כי הנתונים אינם. כאילו לא הוזנו אליו מעולם. יש לציין כי זו התקלה הראשונה בה נתקלתי, ורק לאחר מכן נתקלתי בתקלות היותר גדולות בקובץ הכבד.

  אודה לכם מאוד מאוד אם תוכלו לעזור לי לפתור את התקלות ולגלות את הסיבה לשיבושים.

  תודה רבה,

  מירב שטרן

  054-6609983
  • הועבר על-ידי Eran Sharvit יום ראשון 09 יוני 2013 10:52
  יום שלישי 07 מאי 2013 14:12

כל התגובות

 • הי מירב,

  אני מבין את המצב אליו נקלעת, אך לצערי לא נוכל לעזור לך כיון שפורומים אלו אינן מטפלים בנושא אקסל.

  את מוזמנת לנסות את מזלך באתר התמיכה של אופיס למשתמשים פרטיים:

  פורום תמיכה במוצרים ממשפחת Office למשתמשים ביתיים באתר MS-Answers:

  http://answers.microsoft.com/he-il/office

  כמו כן תמיד אתה מוזמן לפנות אל שירות הלקוחות שלנו בטלפון 097625400.

  תודה,

  צוות מנהלי הפורומים.

   


  מיקרוסופט מציעה שירות זה ללא תשלום, למטרת סיוע למשתמשים והעשרת הידע הקשור בטכנולוגיות ובמוצרים של מיקרוסופט. תוכן זה מתפרסם כפי שהוא והוא אינו מעיד על כל אחריות מצד מיקרוסופט.

  יום ראשון 09 יוני 2013 10:52