none
בעיית התחברות לשרת אסקיואל RRS feed

 • שאלה

 • על השרת מותקן sql 2008 R2 64 bit.

  יש בו מסד נתונים שמשמש תוכנת CRM אליה מתחברים כ 15 משתמשים שונים בעת ובעונה אחת ועובדים בלי שום בעיה מעמדות שונות.

  לפי בקשת פתחתי על אותו שרת SQL ועל אותו אינסטאנס מסד נתונים חדש שעבורו יצרתי מששתמש חדש שיהיו לו הרשאות מלאות אבל בלי יכולות להתחבר למסד הנתונים של ה CRM.

  במחשב שולחני אחר שאמור לשמש את התוכנה שתעבוד על מסד הנתונים החדש מותקן SQL EXPRESS 2012 וכן מותקן ה management studio של 2012 32 ביט.

  נסיונות להתחבר דרכו אל שרת ה 2008 ואל מסד הנתונים החדש, לא צלחו. גם לא כאשר ניסיתי להתחבר עם SA למסד של תוכנת ה CRM.

  יצרתי קובץ UDL ואיתו הצלחתי להתחבר למסד הנתונים החדש עם שם המשתמש היחודי שהוגדר לו בלי שום בעיה.

  ניסיתי להתחבר למסד הנתונים באמצעות קוד VBA באקסל ואז הבחנתי שלוקח מעט זמן אבל בסופו של דבר נוצרת התחברות לשרת.

  בדיקה העלתה שתחילה נעשה נסיון להתחבר דרך פורט 1433 אבל כנראה שהוא לא מצליח להתחבר דרכו ואז הוא מנסה פורטים אחרים ובסופו של דבר מתחבר לשרת ה SQL דרך פורט 455 אבל נראה כאילו התעבורה דרך פורט 455 יותר איטית?

  מה ניתן לעשות כדי שההתחברות תעשה דרך פורט 1433? ו/או שהתעבורה לא תהיה איטית.

  עד כמה שאני יודע שרת ה SQL מוגדר לעבוד עם פורט 1433.

  אני יודע שאני יכול להגדיר ב connection string שהחיבור יתבצע דרך פורט 455 ואז לא יגרם אובדן זמן התחברות בנסיון להתחבר קודם דרך 1433 אבל השאלה היא אם האיטיות אינה קשורה לזה שההתחברות אינה נעשית דרך פורט 1433.

  שבת 03 ינואר 2015 19:43

תשובות

 • >> אבל בלי יכולות להתחבר למסד הנתונים של ה CRM.

  לא ברור לי איזה מסד נתונים הוא של ה CRM (ה 2012 או 2008) אבל אם הגדרת הרשאות אז ברור שההן מגבילות את ההתחברות. אתה תמיד יכול לרגע לשנות הרשאות כדי לבודק אם יש קשר.

  >> management studio של 2012 32 ביט.

  סתם נקודה לידיעה: תוכנת ה SSMS היא למעשה תוכנת ה visual studio או במלים אחרות זה תוסף לתוכנת ה VS, וכאשר אתה מתקין SSMS, אז אתה מתקין למעשה גרסה של VS. עתה לנקודה בהקשר למה שכתבת: VS עובד תמיד ב 32 ביט, גם כאשר מפתחים ל 64 ביט (לידיעתי אין גרסה של 64 ביט ואין כוונה לייצר כזו).
  http://blogs.msdn.com/b/ricom/archive/2009/06/10/visual-studio-why-is-there-no-64-bit-version.aspx

  >> נסיונות להתחבר דרכו אל שרת ה 2008 ואל מסד הנתונים החדש, לא צלחו.

  אמירה כזו בפורום היא חסרת כל שמשמעות. אנחנו צריכים מידע ולא סיפורים :-) הכוונה שאנחנו צריכים לראות בדיוק מה הודעות השגיאה המתקבלות. בדוק את קבצי הלוגים, צרף צילומי מסך וכו'

  * הערה: יש תמיכה אחורה! אתה אמור להצליח להתחבר מ SSMS 2012 ל SQL Server 2008, אבל הפוך לא. אני מבצע את זה כל הזמן. אני עובד עם SSMS 2014 ומתחבר דרכו לשרתי 2008 עד 2014 בלי בעיה. אבל יש עניין של הגרסה של ה SSMS לעומת השרת. אתה מנסה דרך גרסת EXPRESS להתחבר לשרת בגרסה מלאה ואני לא בטוח אם וכיצד זה נתמך בצורה מלאה או חלקית.

  >> ניסיתי להתחבר למסד הנתונים באמצעות קוד VBA באקסל ואז הבחנתי שלוקח מעט זמן אבל בסופו של דבר נוצרת התחברות לשרת.

  אלו שוב רק סיפורים בלי נתונים, אבל במקרה הנוכחי קשה יותר להציג נתונים :-) בכל מקרה אני מנחש שהזמן שלוקח והאיטויות שאתה מרגיש נובעת מהנסיונות להתחבר בשיטות שונות עד ההצלחה. ברור שאם היית מראש מנסה להתחבר בשיטה שמצליחה אז הזמן ההי קצר יותר.

  >> נראה כאילו התעבורה דרך פורט 455 יותר איטית?

  בעקרון, השער כניסה לא קובע את המהירות אלא מקושר להאזנה מסויימת. מה שקובע את המהירות זה פרוטוקול ההתקשרות למשל, או אופן ה"שיחה" בין המחשבים. למשל פורט 80 בדרך כלל מקושר לשרת IIS שמאזין לו ועובד בפרוטוקול HTTP, ופורט 21 מקושר לעבודה עם פרוטוקול FTP, אבל אפשר להגדיר אתר אינטרנט שיעבוד עם פורט 21 בפרוטוקול HTTP אם מישהו ממש רוצה, בכל מקרה זה לא מעניין אותך כרגע אני מניח ואתה רוצה את הפתרון לבעיה :-)

  >> אני יודע שאני יכול להגדיר ב connection string שהחיבור יתבצע דרך פורט 455 ואז לא יגרם אובדן זמן התחברות בנסיון להתחבר קודם דרך 1433 אבל השאלה היא אם האיטיות אינה קשורה לזה שההתחברות אינה נעשית דרך פורט 1433.

  אלו נסיונות שאתה יכול לבצע וכדאי לבצע. לפעמים מרכת אחת מתנהגת שונה ממערכת שנייה. זה בבירור אמור לשפר את מהירות העבודה לפי ההסבר שלך (חסכון הנסיונות המיותרים) אבל לגבי כמה והאם יהיה זהה לעבודה בצורה אחרת, צריך לבדוק.

  ************ אז מה הצעד הבא? **************

  קודם כל נקודה חשובה! כאשר אתה מתחבר דרך שירות כלשהוא אתה צריך לוודא מי באמת המשתמש שמבצע את החיבור. בדרך כלל זה לא המשתמש שעובד על המחשב פיזית (משתמש מערכת ההפעלה), אלא המשתמש שמפעיל את השירות דרכו אתה מתחבר. ניתן לנטר בלוג השגיאות את הנסיונות הכושלים וכן בעזרת פרופילר או אירועים מורחבים בשרת ה SQL.

  * נסה לספק עוד מידע אם את יכול כמו הודעות השגיאה המדוייקות

  * עבור על המדריך הבא להגדרת השרת לחיבור מרחוק ותוודא שאתה מגדיר אותו טוב

  http://blogs.msdn.com/b/walzenbach/archive/2010/04/14/how-to-enable-remote-connections-in-sql-server-2008.aspx


  signature   Ronen Ariely
   [Personal Site]    [Blog]    [Facebook]

  • הוצע כתשובה על-ידי Eran Sharvit יום ראשון 04 ינואר 2015 12:01
  • נערך על-ידי pituachMVP, Moderator יום שני 05 ינואר 2015 00:58
  • סומן כתשובה על-ידי Eran Sharvit יום שלישי 06 ינואר 2015 10:26
  יום ראשון 04 ינואר 2015 09:52
  מנחה דיון