none
Windows Server 2016 Ayarlar Fonksiyonu Çalışmıyor ! RRS feed

 • Soru

 • Windows Server 2016 kurulu bir sunucu kiraladım. Bu sunucuda bir süre sonra ayarlar uygulamasına giremediğimi bu yüzden arkaplan resmini kaldıramadığımı keşfettim.

  Bilinen powershell, ımmersivecontrolpanel dizin kopyası almayı denedim. Bu sorunu administrator hesabında yaşıyorum. Sorun şu. Administrator hesabıyla bir kullanıcı oluşturup yönetici yetkisi versem. Administrator ile aynı yetkiye sahip mi oluyor. Ona göre yeni kullanıcı oluşturup Administratorü silmeyi düşünüyorum.

  Ya da bu ayarlar penceresinin açılıp kapanma sorununu nasıl çözeriz?

  17 Ekim 2019 Perşembe 07:18

Tüm Yanıtlar

 • Soner selam öncelikle windows güncellemelerinin tamamının yüklü olup olmadğını kontrol eder misin ? İkinci olarak sormuş olduğun administrator ismini deüiştrebilir aynı yetkilerde bir kullanıcı oluşturup administrator kullanıcısını devre dışı bırakabilirsin bu özelikle önerilen güvenlik ayarlarından biridir bilginiz olsun. Oluşturduğunuz kullanıcının tüm admin yetkilerine sahip olduğunu mutlaka kontrol ediniz.
  21 Ekim 2019 Pazartesi 17:23
 • Selamlar,
  Güncellemeler var uyarısı çıkıyor fakat tıkladığımda tam içeriğini göremediğim bir pencere çıkıyor. 

  Dediğiniz gibi yeni kullanıcı oluşturup. Tüm gruplarda gerekli yönetici yetkisini verip Administrator kullanıcısını sildim. Teşekkür ederim. Geç de olsa birisi cevapladı :)
  21 Ekim 2019 Pazartesi 20:11
 • Soner selam Windows server işletim sistemini güncellemek için sconfig komutunu kullanabilirsin. Sconfig üzerinden 5 nolu opsiyonu seçerek güncellemelerini tamamlarsan sorunun çözülecektir.

  Sconfig için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsin.

  https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/52637.windows-server-2019-sconfig-ile-yaplandrmas-tr-tr.aspx

  22 Ekim 2019 Salı 05:44
 • Tekrar teşekkür ederim hocam.
  22 Ekim 2019 Salı 14:11