none
Mail geri çekme sorunu RRS feed

 • Soru

 • Merhaba ;

  Şirket exchange 2013 kullanıyorum bir maili geri çekmeye çalıştığımda mail geri çekilmiyor sanki bir işlem yapmamışım gibi karşı tarafa iletiliyor daha sonra bana mail geri çekme başarısız hatası veriyor. 

  Event aşağıdaki loglar düşüyor.

  A message with the Internal Message ID 8827842 was rejected by the remote server.  This message will be deferred and retried because it was marked for retry if rejected.  Other messages may also have encountered this error.

  A message with the Internal Message ID 223338299570 was rejected by the remote server.  This message will be deferred and retried because it was marked for retry if rejected.  Other messages may also have encountered this error.

  7 Şubat 2017 Salı 07:58

Yanıtlar

 • Selamlar

   E-posta geri çağırma (recall) exchange ve sürümleri özelliklerinden bağımsız olarak outlook versiyonlarının bir özelliğidir.Öncelikle tesbitleri outlook tarafında yapmanızı öneririm,aşağıdaki makaledeki muhtemel sebepleri incleyebilirsiniz;

  https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2544448/the-message-recall-feature-in-outlook-fails

  Exchange tarafında alınan hata mesajı "Journaling mailbox" ın recall isteğini redettiğini yada erişilemez olduğunu  belirten bir uyarı event'i.İşlem yapılmadığın dolayı alıyorsunuz uyarıyı.


  This posting is provided AS IS with no warranties or guarantees,and confers no rights. Best regards Burak Uğur

  7 Şubat 2017 Salı 20:48
  Moderatör