none
Exchange 2010 Kaldırma Hataları | Uninstall cannot continue. Database Mailbox Database…|The execution of: “$error.Clear(); Troubleshooting RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  Exchange 2010′u ortamdan kaldırırken çeşitli hatalar alabilmektesiniz. Ben de bugün iki hata ile karşılaştım ve bunların çözümünü bir yazıda toplamak istedim.

  Exchange 2010 üzerinde rolleri tek tek kaldırırken, Mailbox role kısmında bu hatayı aldım. Mail server üzerinde mailbox varsa bu hatayı alabiliyorsunuz. Bu durumda tüm mailboxları diğer mail servera taşımanız gerekiyor.

  Oysaki benim ortamımda mail server kalamyacak ve hiç bir mailboxta yoktu. Ancak system mailboxtan dolayı bu hatayı verdiğini gördüm.Almış olduğum hata aşağıdaki gibiydi.

  Bu hatayı gidermek için Exchange Management Shell’i açın.

  Get-Mailbox -Arbitration | Disable-Mailbox -Arbitration -DisableLastArbitrationMailboxAllowed:$true komutunu uygulayın. Daha sonra uninstall sırasında bu adımı geçeceksiniz.

  • Diğer bir  hata ise , tüm rolleri kaldırıp management tool kaldırırken aşağıdaki gibi alınan hatadır.

  The execution of: “$error.Clear(); buildToBuildUpgrade-ExsetDataAtom -AtomName OrgLevelCt -DomainController $RoleDomainController”, generated the following error: “An error occurred with error code ’3221684226′ and message ‘The system cannot find the file specified.’.”.

  Bu hatayı ise, mail servera features kısmından RSAT ( Remote Server Administration Tools ) kurun ve uninstall işlemi tekrarlayın.

  Exchange 2010 Serverı uninstall ettiğinizi göreceksiniz.

  Faydalı olması dileğiyle.

   


  www.ugurdemir.net

  19 Mayıs 2013 Pazar 13:19