none
Exchange 2010 dnsconnectdelivery sorunu ve relay sorunu RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Herşey dışarıdan birinin server ıma sızıp üzerimden dış dünyaya mail atması ile başladı. Çeşitli forumlarda Anonymous users kutucuğunu boşaltmam gerektiği anlatılıyor fakat bunu yaptığımda mail alamıyorum. Yapmadığımdada sürekli dışarıdan sızma oluyor ve benim maillerim kuyrukta bekleyip zaman aşımına uğruyor. Kuyruğa baktığımda ayrıca Delivery Type başlığında dnsconnectdelivery mesajını alıyorum. Bir türlü işin içinden çıkamadım.
  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 12 Mayıs 2011 Perşembe 13:57
  5 Mayıs 2011 Perşembe 16:27

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Eğer test ortamı kurabiliyorsanız (sanal makine vb.) oraya exchange 2010 kurup ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririm. bira bir check olacaktır sağlam bir yöntemdir. ya da ortamida başka bir exchange yok ise ortama bir tane daha koyup dış dünya ile haberleşmesini yeni kurduğunuz exchange e verebilirsiniz.


  MCITP | Enterprise Administrator Symantec Trusted Advisor Everything that has a beginning has an End...
  8 Mayıs 2011 Pazar 00:25
 • Merhaba Umut Bey,

  Yapınız hakkında birazdaha bilgi verebilirmisiniz acaba? Kullanmış olduğunuz Exchange Server Service pack ve Roll-up seviyesi ni belirtebilirmisiniz?

  Bahsettiğiniz "Anonymous users" Receive Connector özelliklerinde bulunan işart mi?

  Yapınız hakkında birazdaha detaylı bilgi verdiğiniz takdirde size yardımcı olmaya çalışacağız

  Dilerseniz http://www.abuse.net/relay.html adresinden Relay testi gerçekleştirebilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  11 Mayıs 2011 Çarşamba 08:56