locked
Veri Kutarma - BitLocker ile şifrelenmiş ve Çökmüş durumda bulunan Hard Disk. RRS feed

 • Soru

 • Selam Arkadaşlar ; CANI SIKILMADAN okuyacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Yazım biraz uzun olacak.. Aslında amacım hızlı sonuç yani olabildiğince detaylı bilgi verip bilgisi olan arkadaşların sorunumu tam anlayabilmeleridir..

  ilk olarak belirtmek istediğim ; Problemin konusu ile gerçekten alakası olan önerileriniz var ise paylaşmanız lütfen kimse yanlış anlamasın ama sıradan, başarısız yada 3 5 tane resmi kurtarmak amacı ile yazılmış programlara cidden ihtiyacım yok.. 7 8 program denedim fakat hiç biri adam kıllı sonuç vermedi.. 

  Problemim ne olduğunu açıklamaya çalışacağım, Anlayamadığım saçma sapan bir program updateinden sonra, o programda System Mechanic tir.. Laptopum restart sonucu açılmadı ne yaptıysam açmayı başaramadım. checking media presence no media present hatası veriyordu. 

  Windows 8 yüklüydü. Windows u onarmayı denemekten, ubuntu ile hdd ulaşmaktan tutun.. Hdd söküp başka pc ye usb ile bağlamaktan ve yukarıdada belirttiğim gibi 7 8 farklı veri kurtarma programı kullanmaya kadar herşeyi denedim. 

  ÖNEMLİ NOKTA === C de bulunan verilere mükemmel sonuç ile ulaştım. 
  D sürücüsünü Bitlocker şifreleme sistemi ile şifrelemiştim :S belkide bu sebeple ulaşamiyorum. Hayati önem taşıyan dosyalarım var. :S 

  Çalışan diğer bilgisayarıma usb ile bağladığımda, Bilgisayarım yönetten depolama ve disk yönetimi kısmına geldiğimde 1 tb olan hdd imi görebiliyorum. GPT korumalı şeklinde bir ibare var parantez içinde.. 

  Bilgisayardan az çok anlarım. Beni yönlendirebilecek bilgisi olan varsa çok zorluk çekmez : ) 

  D:/ sürücüsü Bitlocker şifresini biliyorum. 
  Ayrıca çok önemli bir nokta şifreyi unutmuş olsam dahi bu şekilde önlem almıştım ; 
  ""Microsooft Bitlocker Kurtarma Kodunu dahi oluşturmuştum yani elimde oda var.."" 
  Bunları başka harici bir Usb belleğe kayıt ettğim için ikiside elimde doğru şekilde mevcut. 

  Şuan kullandığım işletim sistemi Windows 8 Pro. yani Bitlocker destekli. 

  Hard Diskim çökmüş durumda.. Yani Kullanılır durumdaki bilgisayarımda malesef usb ile bağlandığında, Bilgisayarımda gözükmüyor. 
  Yani gözükse işlem yapıp belki şifre sorgulama kısmına ilerleyebileceğim ve şifremi girip sürücüye ulaşabileceğim fakat yok.. 

  Fakat kullandığım bazı Veri Kurtarma programlarında özellikle R-Studio da kurtarmak istediğim sürücü bitlocker ile şifrelenmiş ve ulaşılamaz kurtarılamaz olarak gözüküyor. 
  Ve tam da benim içinde bulunan verilerimin gb kadar dosya.. yani D sürücüm 600 GB dı. 250 si doluydu. Okadar kısmı buluyor fakat açamıyor kurtaramıyor. 

  Şimdiden çok Teşekkürler. 
   
  31 Temmuz 2015 Cuma 11:16