none
Exchange 2010 sertifika durumu RRS feed

 • Soru

 •  

  Merhaba,

  Sertifika durumunu kontrol ediyorum,aşağıdaki ekran görüntüsündeki self signed daki false neyi ifade ediyor?bu konuda bilgi alabilirmiyim

   

  Teşekkürler

  17 Aralık 2011 Cumartesi 10:08

Yanıtlar

 • Merhaba İsa Bey,

  Self Signed durumunun "False" olması, bu sertifikanın Dijital imzasının Güvenli bir firma tarafından imzalandığı anlamına gelir. (Kendi imzalamamış, ters mantık yani)

  Yani Self Signed "True" bu durumda Exchange Server tarafından kurulum sırasında yada sonradan yenilenerek kendi dijital imzasının kendi oluşturduğu ve güvensiz olduğu anlamına gelir.

  Şöyle düşünebilirsiniz, 

  Siz bir Sertifika satın alıyorsunuz ve kendiniz imzalıyorsunuz (Self Signed , True olur) ve aslında siz yetkili birisi olmadığınız için bu sertifika güvenilmezdir.

  Ama bu sertifikayı bir kuruluştan aldınız ve o kuruluşun yetkilileri tarafından imzalandı (Self Siged, False, yani siz imzalamadınız) o halde bu sertifika başkaları tarafından da güvenilir. Çünkü o firma yetkili bir firmadır.

  Bu durumda, exchange 2010 cas sunucularına yeni sertifika yükleme sorusunda sorduğunuz ve yenilenmesi gereken sertifikanız Self Signed False olan yani güvenilir 1 yıllık satın almış olduğunuz sertifikadır.

  Sarı ünlem olması Süresinin bitmiş olduğunu gösterir. 

  Yani ünlem olduğu için "False"  olmuş diye düşünmeyiniz. Sertifikayı yenilediğinizde Mavi Onay işareti gelecek ve durumu yine False olarak kalacaktır.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  • Düzenleyen Serkan Bark 17 Aralık 2011 Cumartesi 12:54 imla
  • Yanıt Olarak Öneren Serkan Bark 17 Aralık 2011 Cumartesi 12:55
  • Yanıt Olarak İşaretleyen isa çağlar 19 Aralık 2011 Pazartesi 13:02
  17 Aralık 2011 Cumartesi 12:53