locked
mevcut bitlocker parolası yanıt vermiyor RRS feed

 • Soru

 • herkese merhabalar...

  bitlocker ile şifreli 2 tb harici hdd çalışırken çalışma masasından yere düştü tahminen 70 cm yükseklikten daha sonra o güne kadar kullanmış olduğum mevcut bitlocker parolamı girdiğimde yanıt vermiyor ve sürekli imlec dönüp duruyor fakar bilerek yanlış bir parola girdiğimde parolanız yanlış diyor. chkdsk yapmaya çalıştım raw birimine uygulanamaz hatası aldım. içinde yılların fotoğraf arşivim var.

  manage-bde -protectors -get h: komutuyla parola ve sayısal parola diye bir veriye ulaştım fakat onları yazsam da bir sonuç alamıyorum.

  lütfen yardımmmmm :(


  2 Ağustos 2013 Cuma 13:41

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba;

  Şifrelenmiş bir birim Windows Vista veya Windows Server 2008 veri kurtarmada yardımcı olmak için BitLocker Onarım Aracı nasıl kullanılır makalesindeki işlemleri uygulayarak verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bunun için bitlocker kurtarma anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Bitlocker kurtarma anahtarınız yoksa verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Kurtarma anahtarı olmadan bitlockerı kaldırmanın bir yolu bulunmamaktadır.

  Kolay gelsin.


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.

  2 Ağustos 2013 Cuma 14:55
 • Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

  Şifreleme yaptığım bilgisayardaki windows sürümü hala mevcut ben şu an Win7 64 bit ile bı sorunu çözmeye çalışıyorum şifreleme yaptığım bilgisayardamı yapmam gerek bu bir bir elimde kurtarma anahtarları mevcut iki adet not defterinde toplamda 6 adet sayı ve harflerden oluşan şifreler var hangisini kullanmam gerek


  • Düzenleyen ivosmedya 2 Ağustos 2013 Cuma 17:16
  2 Ağustos 2013 Cuma 16:15
 • hardiskimin kablolarını değiştirerek de bilgisayara bağladım hala aynı hatayı veriyor. mevcut 12 haneli tamamen büyük harflerden oluşan parola ile giriş yapmak istediğimde de mevcut parolayı oluşturduğum bilgisayarda da dahil  bitlocker şifre açma ekranı yanıt vermiyor hale geliyor

  şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.....


  • Düzenleyen ivosmedya 2 Ağustos 2013 Cuma 17:16
  2 Ağustos 2013 Cuma 16:20