locked
Hata 1608: Bağımlılık hizmeti veya grubu başlayamadı. RRS feed

 • Soru

 • Selamlar,

  Windows Uptade ve defender dan güncelleştirme yaparken hata alıyordum. Bunun çözümü için interneti aradım ve çözümünü buldum. Çözümü ise ;

   

  Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Bakım > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler'deki ' Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti  'ni aktifleştirmek. Hizmetin özelliklerine girdiğimde ise Başlangıç Türü : Otomatik ( Gecikmeli başlatma ) seçili ancak hizmet durumu: durduruldu. Başlat dediğimde ise konu başlığında olan hatayı veriyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim ve hizmeti nasıl başlatabilirim ? :(

   

   


  • Taşıyan Serkan Bark 29 Nisan 2011 Cuma 07:59 Client Ailesi Urunu (Gönderen:Windows Server Forumu)
  26 Nisan 2011 Salı 03:01

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba DarkLancet,

  Sorun yaşadığınız işletim sistemi adı ve tam sürümünü belirtebilirmisiniz acaba?

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  26 Nisan 2011 Salı 06:14
 • Sistemi Geçmiş zamana yükleyip denedinizmi?
  27 Nisan 2011 Çarşamba 17:38
 • Merhabalar,

  Öncelikle kullandığınız işletim sisteminin bütün service pack ve updatelerini tamamlayınız. BITS servisinin başlamamasının sebebi başka bir servisin başlaması yada engellemiş olmasıda bir ihtimal,eğer yakın zamanda bir kurulum yaptıysanın son kurduğunuz uygulamayla alakalı servisleri stop ederek deneyiniz. hatırlamıyorsanız sıkıntı yaratan servisini tahmin ve deneme yanılma yöntemi ile inceleyabilirsiniz ki bu yöntemde biraz zaman alacaktır. Bunlar dışında BITS servisinin start olamama problemi ile ilgili iki link çıkarıyorum, oradaki adımlarıda deneyebilirsiniz.

  http://in.answers.yahoo.com/question/index?qid=20090611191114AARJTBf

  http://helpdeskgeek.com/how-to/background-intelligent-transfer-service-will-not-start/

  http://www.faqshop.com/misc/default.htm?http://faqshop.com/misc/bits/err%2053.htm (1053 hatasıda yer alıyorsa bu linkide inceleyiniz.)

  İyi Çalışmalar.

  Alper KAYNAK


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız resmin altındaki "Yardımcı Olarak Oyla" butonuna tıklayarak oylama yapınız. Alper KAYNAK - (MCSE,MCITP)
  • Yanıt Olarak İşaretleyen DarkLancet 29 Nisan 2011 Cuma 00:12
  28 Nisan 2011 Perşembe 07:33
 • Serkan Bey,

   

  Windows Vista Starter-32 bit işletim sistemini kullanmaktayım.

  29 Nisan 2011 Cuma 00:10
 • Teşekkürler. Bunları okuyup denedim , SP2 yi yükledim yine düzelmedi ama pc'ye XP formatı atacağım. Büyük ihtimal çalışması söz konusu bence.. :)
  29 Nisan 2011 Cuma 00:17