none
Journal görünümü. RRS feed

 • Soru

 • Değerli Forum Üyeleri,

  Şirketimde eskiden Exchange Server 2003 kullanıyordum. Yeni server satın aldığım için Exchange Server 2013 de satın aldım. Journal özelliğini kullanıyorum. 2003'te iken Journal'da epostaları Microsoft Outlook'ta (ya da Outlook Express'te) gördüğüm gibi görüyordum. Yani sol tarafta başlık, sağ tarafta ise epostanın içeriği vardı. Ancak 2013'e geçtikten sonra bu görüntü değişti. Şimdi sol tarafta yine başlıklar var, ancak sağ tarafta ise gelen epostanın bilgileri var ve epostanın body kısmı da attachment olarak duruyor. Ancak attachment'a tıklayarak epostanın body kısmını görebiliyorum.

  Journal'daki eski görüntüye dönmenin, yani sol tarafta epostaya tıkladığımda sağ tarafta eposta body'sini görmenin bir yöntemi var mıdır?

  Yardımlarınızı rica ederim.

  Saygılarımla.

  31 Ocak 2013 Perşembe 17:55

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bu yapıya envelope journalling deniyor ve Exchange 2013 malesef farklı bir method desteklemiyor. Bilginin bütünürlüğü için journaling yapısı bu şekilde çalışıyor. 

  Eğer isteğiniz bütün gelen giden mailları olduğu gibi tutmak değilde sadece size de iletilmesi ise o zaman transport ruleları kullanabilirsiniz. Ancak transport rule mesajın butunlugunu korumayacaktır.

  Teşekkürler


  Get-Mailbox.org
  @SRKNVRGL
  Build a man a fire and he is warm for a day. But set him on fire, and he is warm for the rest of his life.

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Engin Yükselen 4 Şubat 2013 Pazartesi 07:29
  31 Ocak 2013 Perşembe 19:37